סמוטריץ' לשר אוחנה: "לחקור את מעצר השווא ואלימות המשטרה כלפי בעל החווה בגוש עציון" - 0404
סמוטריץ' לשר אוחנה:

סמוטריץ' לשר אוחנה: "לחקור את מעצר השווא ואלימות המשטרה כלפי בעל החווה בגוש עציון"

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ,ח"כ בצלאל סמוטריץ', בפנייה דחופה לשר לביטחון הפנים, אמיר אוחנה, לגבי מה שהוא מכנה כ"התנהלות המשטרה כפיל בחנות חרסינה אל מול המתיישבים", לאחר שאתמול (רביעי) הגיעו שוטרים ברכבים אזרחיים, ללא צו מעצר, אל חוות קשואלה שבגוש עציון ועצרו תוך שימוש באלימות את בעל החווה, תוך שהם משאירים את אשתו (שילדה רק שבועיים קודם) ואת ילדיה ללא שמירה בחווה.

במכתב דרש סמוטריץ' כי מעצר השווא ואלימות במקרה זה יחקרו עד תום ויובהר לשוטרים כללי התנהלות בסיסיים בטיפול ועבודה מול אזרחים שומרי חוק.

ח"כ סמוטריץ': "אתמול, ללא צו מעצר או חיפוש, פלשו שוטרי משטרת ישראל ברכבים אזרחיים על חוות קשואלה שבגוש עציון תוך שימוש באלימות. אחר שפרצו לשטח החווה, יצא בעל החווה מר יאיר בן דוד אל השוטרים לאחר שאלו החלו לתשאל ולחפש צעירים חשודים, לטענתם, בחווה. לאחר  שמר בן דוד ביקש לראות הצו שבגינו נכנסו לחווה, הכריז אחד השוטרים כי הוא עצור.

‏באותו הרגע פרץ רכב יס"מ נוסף לחווה וממנו ירדו שוטרים חמושים באקדחי טייזר, ומר בן דוד נעצר תוך שימוש באלימות מופרזת ואיזוק על לא עוול בכפו אל מול משפחתו והמתנדבים בחווה. מר בן דוד נלקח אזוק בניידת המשטרה בליווי 3 רכבי יס"מ עד לתחנת ביתר, כל זאת ללא כל אפשרות ליצור קשר עם עו"ד מטעמו או לקחת תרופות או תפילין מביתו.

במשך כל שעות המעצר לא התאפשר לו המינימום הבסיסי וזכויותיו כעצור נרמסו בכוונת מכוון, תוך שהשוטרים מקללים ומשפילים אותו לעיני כל. לצערי, התנהלות המשטרה כפיל בחנות חרסינה אל מול המתיישבים כבר לא מפתיעה אותי. נדמה שהמשטרה מנסה לעשות כל מה שביכולתה כדי לפגוע בקשר עם המתיישבים וללא כל בדל חשיבה מעבר לכאן ועכשיו. מר יאיר בן דוד עושה עבודת קודש בפיתוח מנהיגות וטיפול בנוער בסיכון על ידי חקלאות ורעיית צאן והתנהלות המשטרה רק תורמת לאובדן האמון במוסדות המדינה. אני דורש שנושא מעצר השווא ואלימות במקרה זה יחקרו עד תום ויובהר לשוטרים כללי התנהלות בסיסיים בטיפול ועבודה מול אזרחים שומרי חוק".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]