יוסי דגן על סגירת מאהל ההתיישבות וסיום שביתת הרעב: "המאבק ימשיך ויתגבר עד להצלחה" - 0404
יוסי דגן על סגירת מאהל ההתיישבות וסיום שביתת הרעב: רועי חדי

יוסי דגן על סגירת מאהל ההתיישבות וסיום שביתת הרעב: "המאבק ימשיך ויתגבר עד להצלחה"

היום (חמישי) החליטו ראשי מחאת ההתיישבות הצעירה לסגור את אוהל המחאה מול בית ראש הממשלה ואת שביתת הרעב, שהחלה בדרישה להסדיר את ההתיישבות הצעירה. ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, גיבה את החלטתם ומסר כי המאבק ימשיך ויתגבר עד להצלחה. 

דגן: "המאבק להסדרת ההתיישבות הצעירה, הוא משחק כדורגל לא קל וקשוח, גם אם במחצית הראשונה הוא לא מסתיים בתוצאה שאנחנו רוצים, עלינו להתקפה, בפרק הזמן הזה התלכדנו לקבוצה חזקה ומגובשת והציבור היום מבין את המציאות כפי שלא הבין אותה מעולם, הצלחנו להעביר את הכדור לצד השני של המגרש ובמחצית הבאה נבקיע את הגול. 

לפני 10 ימים הגיבורים בהתיישבות הצעירה יצאו למאבק הירואי. אין היום אף אחד בממשלה ואף אחד בהתיישבות שלא מבין שההתיישבות הצעירה היא חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. לצערנו אנחנו מוקפים פוליטיקאים חלשים, שחזקים בדיבורים על ארץ ישראל וחלשים במעשים. אנחנו הוכחנו את כוחו של המעשה. 20 ימים של מחאה ושביתת רעב בקור של ירושלים, לא נרתענו למען ארץ ישראל, אנחנו את המאבק למען ארץ ישראל אף פעם לא נעצור יבוא היום שיהיו לידינו פוליטיקאים גיבורים וחזקים. ההתיישבות הצעירה תוסדר. המאבק הזה יהיה נצחון ההתיישבות הצעירה ויסתיים בנצחון גדול.

כמו שגיביתי את ההחלטה של האנשים היקרים האלה במאבק ואת ההחלטה לשבות רעב, אני מגבה את ההחלטה שלהם גם היום. ראינו לצערי שהפוליטיקאים לא מוכנים להוציא גם את הילדים מהמשחק הפוליטי שלהם.

גם ראש הממשלה נתניהו וגם שר הבטחון בני גנץ, לא הצליחו גם בעת הזו להתגבר על הפוליטיקה ביניהם. זה מאוד מאכזב, אבל האחריות שלנו וגם שלי אישית כראש המועצה האזורית שומרון, היא קודם כל לתושבים, לתושבי מועצה אזורית שומרון ולחצי מליון תושבי יו"ש, שלא יהיו אסקופה נדרסת.

לא הצלחנו לסיים את המאבק אנחנו נסיים אותו אחרי כן בכל הכח. התגבש כאן צוות חזק. הציבור מבין את המצוקה יותר מתמיד וגם אם נראה שאנחנו עומדים מול קיר, יש לנו אחריות ואנחנו נזיז את הקיר. יש לנו אחריות לחשמל ומים לבריאות ועל החיים עצמם שהם מרכיבי הבטחון יש לנו אחריות גם על כבודה של ההתיישבות בארץ ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]