כתב אישום נגד סייעות בגן בחולון בגין תקיפה של עשרות ילדי הגן: "משכו וגררו פעוטות" - 0404
כתב אישום נגד סייעות בגן בחולון בגין תקיפה של עשרות ילדי הגן: 0404

כתב אישום נגד סייעות בגן בחולון בגין תקיפה של עשרות ילדי הגן: "משכו וגררו פעוטות"

כתב אישום הוגש היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי בעיר נגד שתי סייעות, שעבדו בגן ילדים בחולון, בגין ריבוי עבירות של תקיפת קטין הגורמת חבלה של ממש וריבוי עבירות של תקיפה סתם ביחס ל-26 קטינים.
 
כמו כן, הוגש כתב אישום לבית המשפט השלום בעיר נגד בעלת הגן בחולון ושלוש סייעות נוספות, שעבדו בגן, בגין (כל נאשמת על פי חלקה בכתב האישום) ריבוי עבירות של תקיפת קטין הגורמת חבלה, עבירות תקיפה סתם, הפרת חובה על ידי אחראי ועוד ביחס ל 18 קטינים.

על פי כתבי האישום, החל משנת 2018 ניהלה תושבת חולון, גן ילדים פרטי המיועד לילדים בגילאי 6 חודשים ועד 3.5 שנים, במסגרתו הועסקו שאר הנאשמות כסייעות. במהלך התקופה הרלבנטית לכתב האישום, בהזדמנויות רבות במהלך עבודתן בגן, בתדירות יומיומית, תקפו הנאשמות פעוטות שלא כדין, בעודן אחראיות עליהם, לעתים תוך שגרמו להם למכאוב, בין היתר: אחזו בהם בחוזקה; משכו אותם בידיהם וברגליהם וגררו אותם; הרימו את הפעוטות והטיחו אותם בחוזקה על מזרנים או על כיסאות; סטרו לפעוטות ואף בעטו בהם. לעתים, "הענישו" פעוט שהפריע בכך שהושיבו אותו לפרקי זמן שונים, ממושכים בחלקם, בכיסא תינוק מוגבה ועוד.

במהלך התקופה מנהלת הגן, נכחה בגן שעות מועטות, ועל אף שידעה על קיומה של אלימות כלפי הפעוטות, הפרה את חובתה לדאוג לשלומם ובריאותם של הפעוטות ולמנוע התעללות בהם.

במקביל להגשת כתב האישום התבקשו בתי המשפט להאריך, עד תום ההליכים, את התנאים המגבילים שהוטלו על הנאשמות ביניהם: איסור עיסוק עם קטינים (עד גיל 16) וחסרי ישע, איסור יציאה מהארץ ועוד. בנוסף, התבקש בית המשפט להגדיל את גובה הערבויות. במסגרת הבקשות ציינו עו"ד כבאז וטייץ: "מעשיהן
של המשיבות, טיבם והיקפם הרב מצביעים על מסוכנות מופלגת הנשקפת מצד המשיבות כלפי ציבור הקטינים וחסרי הישע, בפרט כאשר קיימים יחסי תלות בין הקטינים או חסרי הישע לבין המשיבות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]