יו"ר ועד עובדי סלקום לגנץ: "משרד התקשורת מנצל הבחירות ומנסה לעקוב אחרי פרטי לקוחות - לא ניתן לזה יד" - 0404
יו יונתן סינדל, פלאש 90

יו"ר ועד עובדי סלקום לגנץ: "משרד התקשורת מנצל הבחירות ומנסה לעקוב אחרי פרטי לקוחות – לא ניתן לזה יד"

בני גנץ מנצל את תקופת הבחירות ומנסה לקבל ולעקוב אחר פרטי לקוחות – כך, במכתב חריף ששלחה לשר התקשורת גנץ, תקפה מיה יניב, יו״ר וועד עובדי קבוצת סלקום.

יניב, ביקשה יניב למחות בשם עובדי סלקום על כוונת משרד התקשורת ליצור בסיס נתונים שיאפשר למשרד לעקוב אחרי פרטי לקוחות. יניב טוענת כי מדובר במידע קריטי החוסה תחת הגנת הפרטיות וכי מישהו במשרד התקשורת החליט לנצל את תקופת הבחירות כדי "לשאוב את כל המידע על אזרחי ותושבי המדינה באמצעות חברות התקשורת". יניב הודיעה כי לא תתן יד למהלך.

מיה יניב כתבה לגנץ: "ביום 17.1.2021 פרסם משרד התקשורת כי הוא מעוניין ליצור בסיס נתונים משרדי הכולל מידע על מאפייני צריכת השירותים בקרב מנויי חברות התקשורת, וכי לשם כך בכוונתו לחייב את חברות התקשורת להעביר אליו על בסיס חודשי ברמת לקוח, נתונים רבים וביניהם: פרטי לקוח, פרטי חבילה נצרכת – לרבות תאריך הצטרפות לחבילה ותעריפיה, פירוט שירותים סלולריים, טלפוניים ושירותי טלוויזיה הנצרכים על ידי הלקוח, ובכלל זה פירוט לגבי מהירויות הגלישה, מספר דקות השיחה, היקף שימוש בדאטה ועוד.

כיושבת ראש ועד עובדי קבוצת סלקום, הדרישה הזו של משרד התקשורת הותירה אותי המומה, ואין לי ספק שאין לה שום סיכוי לעבור במשטר דמוקרטי המעניק ערך ראשון במעלה לזכותו של כל אזרח – ובכלל זה גם כל לקוח של חברת תקשורת כזו או אחרת, לפרטיות.

אין שום הצדקה, לא בדין ולא בכלל, שחברות התקשורת יחשפו את כל הנתונים של לקוחותיהם, ואין שום סיבה נראית לעין שמדינת ישראל תרכז אצלה את פרטי כל הלקוחות של חברות התקשורת, למעט, כך נדמה, שכרון כוח של מאן דהוא ורצון בלתי סביר לצבור ידע ומידע קריטיים על הציבור לצרכים שאינם עולים לכאורה בקנה אחד עם טובת הציבור.

הדבר היותר חמור הוא, שכוונת משרד התקשורת לייצר את בסיס הנתונים כאמור, פורסמה בזמן שכבר היה ידוע כי מדינת ישראל הולכת לבחירות, ולמרות שבתקופה זו חלה חובה מוחלטת על משרדי הממשלה לרסן את עצמם ולנהוג באיפוק בקבלת החלטותיהם, דווקא במשרד התקשורת מישהו החליט להשתולל ולנצל את חלון הזמנים הזה על מנת לשאוב את כל המידע על אזרחי ותושבי המדינה באמצעות חברות התקשורת.

מדובר במידע קריטי החוסה תחת הגנת הפרטיות, שהוא גם מידע עסקי של החברות, ועם כל הכבוד לאג'נדות שמשרד התקשורת רוצה לקדם, אנחנו לא ניתן לכך יד.

אני מבקשת להודיע לך כי לא משנה מה תהיה עמדת הנהלת קבוצת סלקום, וללא כל קשר אליה, עובדי החברה לא ישתפו פעולה עם המהלך, תוך שנפעיל לצורך כך את כל הכלים החוקיים העומדים לרשותנו, לרבות פניה לערכאות משפטיות, על מנת לעצור מהלך זה. לא אתן יד למהלך כל כך פוגעני, כל כך דורסני וכל כך לא דרוש.

אני קוראת לכל חברותיי וחבריי, יושבי ראש הוועדים בחברות התקשורת האחרות, להצטרף אליי, למחות כנגד כוונת משרד התקשורת ולשמש כקול השפוי של אזרחי ותושבי מדינת ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]