בעקבות הכנס בו השתתפו נציגי השמאל הקיצוני בביה"ס: מנהל הריאלי בחיפה זומן לשימוע - 0404
בעקבות הכנס בו השתתפו נציגי השמאל הקיצוני בביה ויקיפדיה

בעקבות הכנס בו השתתפו נציגי השמאל הקיצוני בביה"ס: מנהל הריאלי בחיפה זומן לשימוע

מנהל בית ספר הריאלי זומן לשימוע לאחר שאירגן כנס בבית ספרו בנוכחות נציגי השמאל הקיצוני, כולל נציגים מארגון בצלם, תוך התעלמות מהנחיות שר החינוך ומנהל מחוז חיפה, שלא להכניס אל בית הספר ארגונים הפועלים באופן המבזה את חיילי צה"ל. 

הכנס שבוצע בניגוד לחוק הפיקוח על בתי הספר ולהוראות חוזר מנכ"ל, היה אמור להכיל תחילה ארבעה פאנליסטים מהשמאל הקיצוני אך לבסוף הוחלט לאפשר לפנאליסטית אחת שאינה מהשמאל הקיצוני להשתתף, וזאת תוך כדי מערכת בחירות אשר חלק מהתלמידים עתידים לקחת בה חלק לראשונה בחייהם. 

מתנועת "אם תרצו" נמסר בתגובה להזמנת המנהל לשימוע: "טוב עשה שר החינוך שזימן את מנהל בית הספר לשימוע ובכך העביר מסר ולפיו אין לתת במה לארגון המתפרנס מהפצת שקרים ועידוד לחץ בינלאומי על ישראל. מי שמייתמר לחבק את אלה שיוצאים השכם וערב נגד ישראל וחיילי צה"ל לא ראוי להיות מחנך בישראל. את מנהל בית הספר יש לפטר לאלתר".

בארגון בצלמו טענו כי מלבד הפרת החוק, המנהל שיקר כשטען כי אף ארגון ימין לא הסכים להגיע. שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר כי "המנהל הפר את החוק שלש פעמים. בפעם הראשונה כשיזם ארבעה נציגים רק מהשמאל הקיצוני: בצלם ועדאלה, בלי לזמן אפילו נציג אחד מימין. בנוסף שיקר בפומבי כשאמר שאף ארגון ימין לא הסכים להגיע וכן עכשיו כשערך בבית סיפרו אירוע בניגוד לחוק שוברים שתיקה והנחיית שר החינוך והמפקח על החינוך.

האיש איננו מנהל בית ספר. אלא עבריין וחייב להיות מפוטר. כל רגע שהאיש מנהל בבית הספר זה בושה למערכת החינוך".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]