נחטף ועונה: 15 שנים לרצח אילן חלימי ע"י כנופיית מוסלמים - 0404
נחטף ועונה: 15 שנים לרצח אילן חלימי ע פייסבוק

נחטף ועונה: 15 שנים לרצח אילן חלימי ע"י כנופיית מוסלמים

לפני 15 שנים היה אילן חלימי בן 24, כאשר נחטף על ידי מהגרים מוסלמים – כנופייה שכונתה "הברברים". חלימי פותה על ידי צעירה שהגיעה לחנות שבה עבד והשניים נסעו יחד לדירה ברובע מהגרים שבפרברי פריז. בדירה המתינו לו החוטפים, שעינו אותו במשך 24 ימים באמצעות בכוויות ובסכינים ודרשו ממשפחתו כופר של 450,000 אירו.

ב-13 בפברואר 2006, לאחר משא ומתן עם החוטפים, שלא צלח, נמצא חלימי עירום וכפות בידיו ליד קו של מסילת ברזל בפרברי פריז, כשכוויות ופציעות סכין מכסות את גופו. בדרך לבית החולים, הוא נפטר מפצעיו. הרצח הקשה גרם לסערה גדולה בצרפת. תחילה הכחישה משטרת צרפת כי מדובר ברצח על רקע אנטישמי, אך מאוחר יותר התבררו הפרטים המזעזעים.

יהודי צרפת וגם צרפתים רבים (כ-100 אלף איש) ערכו לאחר גילוי גופתו צעדה גדולה בין כיכר הרפובליקה לכיכר הבסטיליה. הצועדים הניפו דגלי ישראל ולאורך הרחוב שררה דממה גדולה. אילן חלימי נקבר זמנית בבית הקברות פאנטן בפריז וב-9 בפברואר 2007, כשנה לאחר הרצח, הובא לקבורה בהר המנוחות בירושלים ועל שמו נקרא בוסתן ביער ירושלים.

לפני כשלוש שנים, שרת התרבות של צרפת פרונסואז ניסן, השיקה את "פרס אילן חלימי" לקידום יוזמות אזרחיות הנאבקות בתופעת האנטישמיות. הפרס יינתן למי שמוביל תכניות לצעירים עד גיל 25 שמטרתן להיאבק בדפוסים גזעניים ואנטישמיים של החברה הצרפתית.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]