ועדת הכלכלה אישרה: הטסים ארצה יצטרכו להציג בדיקת קורונה שלילית - 0404
ועדת הכלכלה אישרה: הטסים ארצה יצטרכו להציג בדיקת קורונה שלילית שמוליק גרוסמן, דוברות הכנסת

ועדת הכלכלה אישרה: הטסים ארצה יצטרכו להציג בדיקת קורונה שלילית

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ יעקב מרגי, אישרה היום (רביעי) תיקונים לתקנות העוסקות בהגבלות על הפעלת שדות תעופה וטיסות בתקופת הקורונה, שנועדו לחייב את הנכנסים לישראל בהצגת בדיקת קורונה שלילית אשר בוצעה במהלך 72 השעות שלפני ההמראה.

על מנת לאפשר לנוסעים ולחברות התעופה להיערך, הוחלט כי התקנות יכנסו לתוקף החל מחצות בלילה בין שישי לשבת הקרובים, ה-23 בינואר 2021.

לפי התקנות שאושרו, מי שירצה לעלות לטיסה לישראל יידרש להציג בדיקת PCR שלילית לקורונה שבוצעה במהלך 72 השעות שלפני ההמראה, או להציג אישור "מחלים" מקורונה מטעם משרד הבריאות (גם מי שחלף שבוע מאז קיבל את המנה השנייה של החיסון נכלל בהגדרה זו). נוסע שלא ישמור את האישור הנדרש למשך כלל הטיסה צפוי לקנס של 2,500 שקלים.

החובה תחול על כל נוסע ששהה 72 שעות ומעלה מחוץ לישראל, למעט מקרים הומניטריים שאושרו בוועדת חריגים בה חברים מנכ"לי משרדי הבריאות, החוץ ורשות האוכלוסין וההגירה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]