ועדת הכנסת אישרה את בקשת הפיצול של "האיחוד הלאומי" מסיעת ימינה - 0404
ועדת הכנסת אישרה את בקשת הפיצול של פלאש 90

ועדת הכנסת אישרה את בקשת הפיצול של "האיחוד הלאומי" מסיעת ימינה

ועדת הכנסת בראשות ח"כ איתן גינזבורג אישרה הבוקר (רביעי) את בקשת ההתפלגות של מפלגת "האיחוד הלאומי" (או בשמה החדש – "הציונות הדתית") בראשות חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ', מתוך סיעת ימינה. 

הבקשה הגיעה על רקע הריצה הנפרדת, ועל מנת שמפלגתו של סמוטריץ' תזכה למימון בחירות נפרד. בקשתו אושרה בתמיכתם של 10 ח"כים ונמנע אחד.

בתום הפיצול התייחס סמוטריץ'‏ למפלגת הבית היהודי ומסר: "חברים ושותפים לדרך, חברי הבית היהודי. תכלס, התגעגנו. באמת. שמחים על בחירתכם אתמול בדרך האחדות, שתביא לסיום הפיצול ההיסטורי בציונות הדתית ותחזיר אותנו לימים הטובים של מפלגה דתית לאומית אחת, ועל האמון שנתתם בחגית להוביל איתנו את המהלך הזה.

עכשיו שמים את ההיסטוריה והמשקעים בצד ומשלבים ידיים. אין ניגודי אינטרסים, אין מאבקי כח. אנשים אחים אנחנו. אותו בית. אותה משפחה. אותה מפלגה. שותפים לדרך. יש לנו חודשיים כדי להיות הפתעת הבחירות ולהמשיך לשרת בגאון את עם ישראל בארץ ישראל על פי תורת ישראל. ברוכים הבאים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]