פולארד: ״אסתר ואני שמחים מאוד על ההחלטה להעניק חנינה לאביאם סלע ובכך לשים קץ לפצע המדמם״ - 0404
פולארד: ״אסתר ואני שמחים מאוד על ההחלטה להעניק חנינה לאביאם סלע ובכך לשים קץ לפצע המדמם״ המטה לשחרור פולארד

פולארד: ״אסתר ואני שמחים מאוד על ההחלטה להעניק חנינה לאביאם סלע ובכך לשים קץ לפצע המדמם״

הנשיא היוצא של ארה״ב דונלד טראמפ, העניק חנינה לאביאם סלע, מפעילו הישראלי של יונתן פולארד – כך דווח הבוקר (רביעי) בכלי תקשורת במדינה. 

בשעות האחרונות לכהונתו, העניק טראמפ חנינה ל-143 איש. בדברי ההסבר לחנינה נמסר, כי בקשתו של סלע לחון אותו נתמכת על ידי רה״מ בנימין נתניהו, שגריר ישראל בארה״ב, רון דרמר, ושגריר ארה״ב בישראל היוצא, דיוויד פרידמן.

עו״ד ניצנה דרשן-לייטנר, פרקליטתו של פולארד, מסרה: ״בעוד שאנו שמחים על חנינתו של אביאם סלע שגייס בתחילה את פולארד, אנו מקווים שהוא סוף סוף יאמר את האמת והצדק ייצא לאור. במשך 35 שנה סובל פולארד ממסיכת שקרים זדוניים והאשמות שווא, שסלע כמפעיל שלו יכל היה להפריך בקלות.

אם יש הצהרת שבועה או תצהיר משפטי שנמסר מטעם סלע לאמריקאים, יש לפרסם אותה ברבים, כך שניתן יהיה סוף סוף להפריך את כל השקרים והעלילות נגד פולארד. הגיע הזמן שסלע ייצא מהצללים ויספר מה בדיוק הוא יודע על היהודי הפטריוט שסבל 30 שנה בכלא האמריקאי״.

בהמשך הודה פולארד לנשיא טראמפ, ומסר: ״אסתר ואני שמחים מאוד על ההחלטה להעניק חנינה לאביאם סלע ובכך לשים קץ לפצע המדמם של הפרשה אחרי 35 שנה. אנו מאחלים לאביאם הצלחה רבה. אחרי שנות סבל כה ארוכות שעברנו, אסתר ואני רוצים להתמקד בעתיד בלבד ולא בפצעי העבר.

אנו מבקשים להודות לראש הממשלה נתניהו, לד״ר מרים אדלסון, לשגריר רון דרמר, ולשגריר ארה״ב דיויד פרידמן שפעלו על מנת שהדבר יקרה״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]