״הכשלת שוטר״ | מעצר הזוי שכזה עוד לא ראיתם. למשטרה קל מול המתיישבים - 0404

״הכשלת שוטר״ | מעצר הזוי שכזה עוד לא ראיתם. למשטרה קל מול המתיישבים

בעל חוות קשואלה שבגוש עציון נעצר היום (רביעי) על ידי שוטרים שהגיעו למקום ברכב סמוי ועצרו אותו מול אשתו, שילדה רק לפני שבועיים ומול שאר ילדיו, וזאת מבלי להסביר מדוע נעצר ומבלי להציג צו מעצר.

לאחר שהשוטרים סירבו להסביר מדוע בכוונתם לעוצרו וסירבו להציג צו מעצר, בעל החווה הודיע לשוטרים כי הוא מסרב לשתף פעולה, דבר המותר על פי החוק. השוטרים הכניסו אותו בכוח לניידת, תוך שאשתו וילדיו צופים במתרחש. 

האישה והילדים נותרו ללא כל הגנה לאחר שבעל החווה שנעצר היה אחראי על אבטחת המקום.

ברור לכולם שאין שום סיכוי ששוטרי ישראל היו מבצעים מעצר כזה בבלפור או במקרים אחרים שאינם קשורים לימין, לחרדים או לציבור הדתי בכלל.

לא ברור לפי שעה אם למעצר יש קשר למחאות על מותו של הנער אהוביה סנדק ז"ל, אך המקרה מגיע על רקע טענות של רבים בהתיישבות לעליית מדרגה בהתנכלות המשטרה למתיישבים מאז נהרג אהוביה סנדק ז"ל בתום מרדף של שוטרי ימ"ר ש"י אחרי נערים יהודים בבנימין.

רק לאחרונה נעצרו פעילי מחאה שביקשו לארגן הפגנה מחוץ לביתו של שוטר. פעילים אחרים נעצרו לאחר שתלו מדבקות על שלטי רחוב. בנוסף ישנן טענות על מעצרי סרק רבים של משטרת ש"י לפעילי מחאה מאז מותו של אהוביה.

ממשטרת ישראל נמסר: "השוטרים הגיעו למקום במסגרת חקירה פלילית המתנהלת במשטרה בימים אלו שבה עלה חשד למעורבותו. החשוד עוכב לחקירה בגין הכשלת שוטר לאחר שסרב להזדהות ומשסירב לעיכוב נאלצו השוטרים לעוצרו ובתום חקירתו במשטרה שוחרר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]