משרד הבריאות ממליץ לנשים הרות עם מחלות רקע או בחשיפה גבוהה להתחסן נגד קורונה - 0404
משרד הבריאות ממליץ לנשים הרות עם מחלות רקע או בחשיפה גבוהה להתחסן נגד קורונה יונתן זינדל, פלאש 90

משרד הבריאות ממליץ לנשים הרות עם מחלות רקע או בחשיפה גבוהה להתחסן נגד קורונה

משרד הבריאות הודיע הערב (שלישי) כי לאור עלייה במספר נשים הרות עם תחלואת קורונה קשה, פנה מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, למועצה הלאומית למחלות נשים ולפריון ולוועדת התיעדוף בראשות ד"ר בעז לב, במטרה לבחון את האפשרות לאשר לנשים בהריון להתחסן.

לאחר הדיון בקרב המומחים, וועדת התיעדוף גיבשה הצעתה לנשים הרות שמעוניינות להתחסן. הוועדה מדגישה את הצורך בשמירת מרחק ומסיכה במיוחד בקרב נשים הרות.

כמו כן, הוועדה ממליצה לנשים בהריון הנמצאות בחשיפה גבוהה לציבור או שיש להן מחלות רקע – להתחסן במהלך ההריון כדי למנוע תחלואה עם סבירות יותר גבוהה לסיבוכי הקורונה.

אצל נשים בהריון אשר נדבקות וחולות מנגיף הקורונה, יש שכיחות גבוהה יותר למופע קשה של המחלה, מאשר באוכלוסיית גיל דומה. מכאן הצורך לזהירות יתר בשמירת מרחק ובעטיית מסיכה.

לדעת מומחים אין כל מנגנון ביולוגי המסביר אפשרות של פגיעה באם או בעובר. אצל נשים שחוסנו מבלי שהיו ערות לכך שהן בהיריון לא נצפו במהלך ההיריון תופעות חריגות יותר מאשר אצל אוכלוסיה מקבילה שלא חוסנה.

משרד הבריאות המליץ לנשים בהריון הנמצאות בחשיפה גבוהה לציבור או שיש להן מחלות רקע להתחסן במהלך ההריון כדי למנוע תחלואה עם סבירות יותר גבוהה לסיבוכי הקורונה. לדברי המשרד: נשים שאינן בסיכון יתר ישקלו את החלטתן על פי הפרסומים של משרד הבריאות.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]