השלכת הפסולת הפיראטית ביו"ש: עמותת ירוק עכשיו קוראת לתגבר את פקחי הסביבה באיזור - 0404
השלכת הפסולת הפיראטית ביו ירוק עכשיו

השלכת הפסולת הפיראטית ביו"ש: עמותת ירוק עכשיו קוראת לתגבר את פקחי הסביבה באיזור

עמותת ירוק עכשיו קוראת להגברת מערך פקחי הסביבה של המנהל האזרחי, זאת על רקע נתוני המנהל האזרחי על היקפי האכיפה כנגד השלכת הפסולת הפיראטית ביו"ש בשנת 2020 שפורסמו הבוקר (שלישי). 215 משאיות הוחרמו כשהן מעבירות פסולת במעברים מישראל ליו"ש. עוד פורסם כי מאז הקמתה של "יחידת דוד" האמונה על האכיפה בתחום (בשנת 2014) הוחרמו כ-1,350 משאיות.

בעמותת ירוק עכשיו, העוסקת במאבק סביבתי בכל חלקי הארץ אומרים כי ההיקף המלא של שפיכת הפסולת הפיראטית ביו"ש, עומד על מאות משאיות מדי יום. המשאיות משליכות את הפסולת על פני הקרקע וזו נערמת עם הזמן למימדי ענק. לעיתים היא נטמנת באדמה ולעיתים אף מועלת באש. הפעולות המסוכנות הללו, הנעשות בניגוד לכל דין, גורמות לנזק בלתי הפיך באיכות הסביבה ביו"ש.

עו"ד שלמה רבינוביץ', בא כוחה של "ירוק עכשיו" בירך את פקחי האכיפה על נקיטת הפעולות שביצעו בשנה האחרונה כנגד השלכת הפסולת הפיראטית ואך דרש לתגבר את כמות הפקחים. עו"ד רבינוביץ': "על אף המשאבים המעטים וכוח העבודה הדל, המנהל האזרחי פועל במאמץ רב בכדי לאכוף את החוק ולבצע שינוי במרחב. חובה לתגבר את המערך כולו בכדי להשתלט באופן רחב יותר על התופעה העבריינית הזו שגדלה משנה לשנה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]