אוחנה למנדלבליט: "עמדתי תואמה עם שר הבריאות שמסר כי היא מקובלת עליו" - 0404
אוחנה למנדלבליט: דוד כהן, פלאש 90

אוחנה למנדלבליט: "עמדתי תואמה עם שר הבריאות שמסר כי היא מקובלת עליו"

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה שיגר הערב (שני) מכתב ליועץ המשפטי לממשלה בנושא תגובתו לבג"ץ. במכתבו, כתב אוחנה: "עמדתי תואמה עם שר הבריאות בשיחה טלפונית שהתקיימה בינו לביני, ובה מסר שר הבריאות כי עמדה זו מקובלת עליו.

שיקול הדעת שהפעלתי בטרם התברר כי יועמדו לרשות שב"ס חיסונים בכמות מספקת, התייחס ספציפית לעובדות ולנסיבות באותו המקרה ולא קיבלתי כל החלטה צופה פני עתיד. לפיכך, לא מדובר אפילו בעתירה תיאורטית. לא בסוגיית הסמכות, ולא בסוגיית שיקול הדעת.

אבקש להבהיר כי אם תכפה עלי כמשיב הצגת עמדה המנוגדת לדעתי בנסיבות הנוכחיות, תהיה זו סטייה קשה גם מגישתך שלך. אין המדובר בדקויות של טיעון משפטי אלא בלב העמדה המוגשת. בעוד אני כמשיב מבקש לדחות את העתירה, על פי הטיוטה שהועברה למשרדי אתה תבקש בשמי מבית המשפט לקבל אותה. אתה עצמך נוהג להבהיר כי כפיית ייצוג על המשיב (שיטה שהחוק ואני שוללים מכל וכל), נועדה למקרים קיצוניים שבקיצוניים, כדי למנוע פעולה בלתי חוקית. אולם באירוע דנן לא נותרה מחלוקת ביחס לסעד מעשי כלשהו, ואני אף מבהיר שלא עומדת החלטה עם השלכות תיאורטיות עתידיות.

לפיכך כפייה מצדך את העמדה שתוגש בשמי, לא עומדת גם לו בגדריה של משנתך שלך בסוגיה זו. תהיה בכך הפרה של חובת האמונים שלך, הן כעובד מדינה והן כעורך דין. אבקשך לבקש בשמי לדחות את העתירה ולבטל את הדיון הדחוף הקבוע למחר בשל התייתרות העתירות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]