תלונה נגד שוטר ערבי: תקף והתבטא באופן לאומני כלפי עצורים דתיים - 0404
תלונה נגד שוטר ערבי: תקף והתבטא באופן לאומני כלפי עצורים דתיים אוליבר פיטוסי, פלאש 90

תלונה נגד שוטר ערבי: תקף והתבטא באופן לאומני כלפי עצורים דתיים

פניה דחופה נשלחה למפקד במחוז ירושלים במשטרה בדרישה לבצע בירור משמעתי כנגד שוטר שהתבטא בגזענות אל עצורים יהודים חובשי כיפה. 

עו"ד מנשה יאדו מחוננו, שהגיש את התלונה, כתב במכתב למפקד תחנת ירושלים כי "הארגון חוננו קיבל חמש תלונות מקבילות כנגד השוטר הנילון, אשר פרטיו בנדון. מדובר בתלונות לאלימות פיזית מילולית ופעולה בחריגה מסמכות ו/או סבירות. מעבר לתלונות על אלימות פיזית ומילולית טען אחד המתלוננים אשר פרטיו בנדון כי הנילון התריס כלפיו התבטאויות לאומניות, כדלקמן: "נכון ערבי זה מפחיד?", "נכון זה מצחיק שערבי תופס יהודי וערבי יותר חזק?".

הנילון חזר על אמירותיו אלו פעמים מספר. ביטויים לאומניים ערביים נגד יהודים לא אמורים להישמע במדי משטרת ישראל. עם כל הכבוד, מדי המשטרה וסמכות המשטרה לא אמורים לשמש כסות לאמירות לאומניות".

עו"ד יאדו הזכיר כי מדובר בתקופה של מחאה על מות אהוביה סנדק ז"ל, "הדברים מקבלים משנה תוקף בימים אלו בהם פוקדים את הרחבות מאות צעירים דתיים בהפגנות המחאה על מות חברם אהוביה ז"ל, ואותם מוחים לא אמורים לספוג עלבונות לאומניים עם קווים גזעניים ומשפילים מצד שוטרים ערבים.

אנו סבורים אפוא כי הנושא מחייב בירור וטיפול מידי ברמת היחידה פנימה, תוך נקיטת האמצעים כנגד הנילון וחידוד הנהלים ברמת הכלל". 

עו"ד יאדו עדכן שהוא יפנה גם למח"ש ולקצין תלונות הציבור ומסר כי "השוטר הערבי לובש מדי משטרת ישראל ועליו להתנהג בהתאם, יש להוקיע אמירות פוגעניות מסוג זה ועל מפקדיו לטפל בכך".

ממשטרת ישראל נמסר: "התלונה התקבלה במשטרה ובימים הקרובים היא תיבדק ותטופל על ידי הגורמים הרלוונטיים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]