אלוביץ' הגיש את תגובתו להאשמות נגדו בתיק 4,000: "האישום לוקה בהתעלמות מעובדות מהותיות" - 0404
אלוביץ' הגיש את תגובתו להאשמות נגדו בתיק 4,000: פלאש 90

אלוביץ' הגיש את תגובתו להאשמות נגדו בתיק 4,000: "האישום לוקה בהתעלמות מעובדות מהותיות"

פרקליטיו של שאול אלוביץ' ואשתו הגישו לבית המשפט המחוזי בירושלים את תגובתם לכתב האישום שהוגש נגדם במסגרת תיק 4,000. בתגובתם טענו פרקליטי אלוביץ' כי לא התייקמו יחסי שוחד בינו לבין רה"מ נתניהו וכי הפרקליטות מאמצת נרטיב סיפורי מאולץ ומתעלמת מעובדות מהותיות.

פרקליטי אלוביץ': "בדעתו של מר אלוביץ' לא עלה שבכך שהוא נענה לפניות בנוגע לסיקור רה"מ ובני משפחתו באתר 'וואלה' שבבעלותו, או בכך שמיוזמתו הוא נתן את דעתו לסיקור האמור – הוא נתן שוחד. התערבותו האמורה לא זו בלבד שתאמה את תפיסותיו ועמדותיו, אלא שהיא הייתה בעיקרה ניסיון לאזן, ולו במקצת, להשקפתו, את הקו הפוליטי של האתר ואת הקו השלילי הקיצוני, הקטנוני והמקומם שננקט בו נגד רה"מ נתניהו ובני משפחתו.

אחד הכשלים באישום, הוא בכך שאת השתלשלות האירועים מתארת המאשימה באופן שחוטא לאמת ואינו מתיישב עם המציאות. האישום לוקה בהתעלמות מעובדות מהותיות ובשזירת אחרות לנרטיב סיפורי מאולץ שעל יסודו המאשימה מבקשת לקבוע שהנאשמים ביצעו את העבירות המיוחסות להם.

ישנו פער עצום בין התנהגות אנושית שמבקשת, בין היתר, למתן התנהלות קטנונית ומקוממת מקום בו לא רק שאפשר להימנע מכך אלא שגם ראוי לעשות כן, לבין הניסיון לשוות לפעולה אנושית כזו, לבוש של פעולה במסגרת קשר שוחדי.

נאמנה לנרטיב הסיפורי שלה הרחוק ת"ק פרסה מהאמת, המאשימה 'מסדרת' את הדמויות והאירועים 'במחזה' כשהיא לוקחת לעצמה חופש יצירה אומנותי והופכת כל עקוב למישור.

כך, למשל, דמותו של ישועה הופכת באישום ממנכ"ל ריכוזי, בעל השפעה ויוזמה, שבפעולותיו בפרשה עסוק בקידום האינטרסים האישיים שלו, לדמות מצומקת של פקיד אומלל שממלא הוראות, כמי שכפאו שד, תחת 'מכבש לחצים' המופעל עליו.

סיפורי מעשיות לחוד ומציאות שמוכחת בראיות לחוד. בשלב זה כשכל מה שעומד לנגד עיני בית המשפט הוא אישום המתיימר לתאר מציאות, מבקש הנאשם להזהיר מפני כשליו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]