השרה רגב: ״חיוב נוסעים בבדיקות הקורונה בנתב"ג - לא אושר עד עתה על ידי הייעוץ המשפטי״ - 0404
השרה רגב: ״חיוב נוסעים בבדיקות הקורונה בנתב יונתן סינדל, פלאש 90

השרה רגב: ״חיוב נוסעים בבדיקות הקורונה בנתב"ג – לא אושר עד עתה על ידי הייעוץ המשפטי״

על רקע הכחשת היועץ המשפטי לממשלה כי מנע חיוב בדיקות קורונה בנתב"ג, שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, מירי רגב, האשימה כי המהלך נמנע ולא אושר עד כה בגלל התערבות היועץ.

השרה רגב: ״בהמשך לדבריו של שר הבריאות יולי אדלשטיין וכשרת התחבורה וחברת קבינט הקורונה, אין ספק שמשרדי הבריאות והתחבורה ביקשו חובת בדיקות בנמל התעופה אשר נמנעה על ידי גורמי הייעוץ המשפטי. כידוע, כחלק מאותה חשיבות שראיתי לביצוע הבדיקות, פעלתי להקמה בזמן שיא מכניסתי לתפקיד, מעבדת קורונה בנתב"ג שתאפשר את הבדיקות הנדרשות.

לצערנו לאורך כל הדרך גורמי הייעוץ המשפטי אמרו שאין לנו את הסמכות, לחייב את האזרחים לבצע את הבדיקות מה שאילץ אותנו לייצר פתרונות אחרים. אני שמחה שסוף סוף נמצא פתרון משפטי לביצוע הבדיקות, משום שזהו הדבר היחידי שהיה חסר בנוסף להיערכות של נתב״ג על פי התוו הסגול והמעבדה, זאת על מנת לאפשר את מתווה הכניסה והיציאה מהארץ דרך נתב"ג, בצורה מיטבית״.

שר הבריאות אדלשטיין הצטרף לשרה רגב והאשים את היועמ"ש במניעת חיוב הבדיקות בנתב"ג. לשכת שר הבריאות: "לצערנו, על אף דרישותיהם של שר הבריאות ושל שרת התחבורה לחייב גם ישראלים בהצגת בדיקה שלילית לקורונה כתנאי לכניסה לארץ, נמסר כי יש קשיים משפטיים. אנחנו שמחים על ההבנה של היועץ המשפטי לממשלה בצורך למצוא פתרון כדי לא לייבא לישראל עוד מוטציות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]