הישג היסטורי: הישובים הצעירים חוות יאיר ונופי נחמיה עברו שלב הסדרה ראשון - 0404
הישג היסטורי: הישובים הצעירים חוות יאיר ונופי נחמיה עברו שלב הסדרה ראשון רועי חדי

הישג היסטורי: הישובים הצעירים חוות יאיר ונופי נחמיה עברו שלב הסדרה ראשון

הישג למועצה אזורית שומרון הבוקר (ראשון) במועצת התכנון העליונה – היישובים הצעירים חוות יאיר ונופי נחמיה, בדרך להסדרה, עברו שלב אישור ראשון ואושרו להפקדה. היישובים שבי שומרון, טל מנשה, איתמר ורחלים יוכפלו לאחר שנים רבות של הקפאה, חגיגות בישובים.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן: "זהו הישג היסטורי, עבודה מאומצת של שנים ארוכות, מגיעה היום לנקודת מפנה חשובה, חשוב גם ברגע המשמח הזה להדגיש כי אנחנו נמצאים במאהל המחאה יחד עם האנשים הנפלאים מההתיישבות הצעירה ושובתים איתם רעב בירושלים. ההישג לא שלם ללא הסדרת כל 49 הישובים ביהודה ושומרון. אנחנו דורשים הסדרה עכשיו. זה בידיים של ראש הממשלה. בהחלטה אחת בישיבת הממשלה ראש הממשלה יכול לאשר את ההתיישבות הצעירה כולה ולאפשר ל-18,000 ילדים חימום בחורף מים וחשמל.

ההתקדמות הזו מוכיחה כי ראש הממשלה יכול להביא את הישג הסדרת כל ההתיישבות הצעירה. הכפלת הישובים שבי שומרון איתמר רחלים וטל מנשה הן הישג גדול. שהם פרי מאבקים גדולים, הגיע הזמן שההתיישבות תקבל את מה שמגיע לה בלי מאבקים.

במשך שנים אנחנו פועלים גם בזירה המדינית והפוליטית כדי לקדם את ההתיישבות ולהכשיר את הישובים, כשצריך להגיד תודה אומרים תודה, כרגע צריך להגיד תודה לראש הממשלה בנימין נתניהו, לשר הבטחון בני גנץ, לצוות המקצועי בראשות מהנדס המועצה יהודה אלקלעי, לאמנה ולזמביש מזכ"ל אמנה, וכמובן לוועדי הישובים שעובדים יד ביד איתנו במשך שנים על תכנון והתקדמות".

כאמור, הבוקר אושרו במועצת התכנון העליונה 991 יחידות דיור במועצה אזורית שומרון, בתוכם היישובים הצעירים חוות יאיר עברו שלב ראשון של הסדרה: 96 יחידות דיור, נופי נחמיה 164 יחידות דיור שלב ראשון של הסדרה, הישוב שבי שומרון יוכפל ואושרו בו לתוקף 152 יח"ד, הישוב איתמר יוכפל ואושרו בו לתוקף 120 יח"ד, הישוב טל מנשה יוכפל ואושרו בו להפקדה (שלב ראשון של אישורים) 107 יח"ד, הישוב רחלים יוכפל ואושרו בו להפקדה 94 יח"ד, וכן אושרו 250 דונם לתעשייה באזור תעשייה ברקן בו משוועים תעשיינים לשטחים בשל ביקוש גבוה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]