יחידת רשם העמותות תבדוק עמותות לניצולי שואה ותדווא כי הכספים מנוצלים בצורה ראויה - 0404
יחידת רשם העמותות תבדוק עמותות לניצולי שואה ותדווא כי הכספים מנוצלים בצורה ראויה קרן אור, קרן למשפחות שנפגעו מנגיף הקורונה

יחידת רשם העמותות תבדוק עמותות לניצולי שואה ותדווא כי הכספים מנוצלים בצורה ראויה

75 שנה לאחר סיומה של מלחמת העולם השנייה, ולצד הקשיים העולים ממשבר נגיף הקורונה, יחידת רשם העמותות ברשות התאגידים, יצאה במבצע רוחבי מיוחד לבדיקה וביקורת על עשרות עמותות האמונות על רווחת ניצולי שואה, בכל רחבי הארץ. מבצע זה הינו כחלק מתפיסת פיקוח רוחבית, שהחלה ברשם העמותות בשנה וחצי האחרונות, המתמקדת בתחום מסוים ומערבת גורמי אכיפה רלוונטיים.

מדובר בפרויקט ייחודי מסוגו ביחידת רשם העמותות, אשר נועד, בראש ובראשונה, להבטיח כי כספי הציבור המועברים לעמותות ניצולי השואה, בין אם על ידי תמיכות ובין אם על ידי תרומות, מנוצלים בצורה ראויה ומגשימים את המטרה לשמם הם ניתנו.

מבצע ייחודי זה, המשלב מגוון הליכי פיקוח לצד מגוון רחב של תחומי בדיקה ופעילות, כמו גם סיוע ועזרה לעמותות להתנהל נכונה במקרים המתאימים, יבוצע על ידי עובדי הרשות בשיתוף משרדי רואי חשבון חיצוניים, איתם התקשרה הרשות במכרז וכן באמצעות שיתופי פעולה עם הרשויות השונות האמונות על טיפול וסיוע לאוכלוסייה זו.

עו"ד קארן שוורץ, רשמת העמותות: "תפקידנו לוודא כי עמותות אלה, אשר שמו להן למטרה לסייע לאוכלוסיית ניצולי השואה, מתנהלות בצורה תקינה ומצדיקות את אמון הציבור. מבדיקתנו עלה, כי רשומות למעלה מ- 300 עמותות המעניקות סיוע לניצולי שואה, בין אם כמטרה חלקית של פעילות העמותה או כמטרה מלאה שלשמה הוקמה העמותה. פעילות הביקורת בכלל העמותות, בהתאם לסמכות הרשם הקבועה בדין, נועדה להבטיח הגשמת התכלית הציבורית בסיוע לניצולי שואה ובסיומה לשפר המענים לניצולי שואה, כמו גם מתן כלים למקבלי ההחלטות, בהתאם לממצאי הדוח שיפורסם לציבור".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]