פנייה למח"ש: פתחו בחקירת השוטר שתועד בועט בילד חרדי בהפגנה - 0404
צילום: א. כהן

פנייה למח"ש: פתחו בחקירת השוטר שתועד בועט בילד חרדי בהפגנה

בעקבות התיעוד בו נראה שוטר בועט בילד בן עשר במהלך הפגנה בשכונת מאה שערים בירושלים, פנה יועמ"ש בצלמו, עו"ד מיכאל ליטווק, לראש המחלקה לחקירת שוטרים, קרן בן מנחם, על מנת שתפתח בחקירה מיידית כנגד השוטר הבועט.

בסרטון נראה כי הילד נקלע לדרכו של השוטר מפנה לו את הגב ולא משתמש באלימות כלפיו, ואילו השוטר מצידו בועט בקטין בלי סיבה נראית לעין.

שי גליק, מנכ"ל בצלמו מסר: "אין ספק שהילד לא עשה שום פשע והבעיטה גרמה לו לנזק וטראומה חמורה. לנוכח האמור, ולאור הברוטאליות החמורה והמבזה של המעשה על ידי שוטר במשטרת ישראל, אבקש לפתוח בחקירה כנגד השוטר התוקף ולעדכן בהקדם אודות התפתחות החקירה. לא ניתן יד לאלימות משטרתית כנגד אף גורם חף מפשע, ובמיוחד כנגד ילדים חסרי ישע".

ממשטרת ישראל נמסר: "כוחות משטרה שפעלו בשכונת מאה שערים לאכיפת תקנות הקורונה, הותקפו באבנים ושקיות זבל שהושלכו לעברם, וכתוצאה מכך אף נפצעו שוטרים. במהלך הפעילות עוכבו ונעצרו 10 חשודים בגין הפרת סדר, ידוי אבנים וסרוב להזדהות. אנו רואים בחומרה רבה את ההתנהגות הפרועה של פורעי החוק שתוקפים שוטרים שפועלים לאכוף את תקנות הקורנה במטרה להוריד את שיעור התחלואה במקום ולצד האמור המקרה יבדק. מן הראוי שכל אדם שומר חוק יגנה בכל תוקף את האלימות החמורה שהופנתה כלפי השוטרים במקרה זה, כמו גם במהלך פעילויות אכיפה אחרות שבוצעו לאחרונה ברחבי הארץ".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]