חולדאי הודיע שמוסדות התרבות בת"א ייפתחו בעוד עשרה ימים. שר התרבות: "מציע להניח את הפופוליזם בצד" - 0404
חולדאי הודיע שמוסדות התרבות בת מרים אלסטר, פלאש 90

חולדאי הודיע שמוסדות התרבות בת"א ייפתחו בעוד עשרה ימים. שר התרבות: "מציע להניח את הפופוליזם בצד"

ראש עיריית תל אביב ויו"ר מפלגת "הישראלים", רון חולדאי, אמר הבוקר (ראשון) כי "בעוד עשרה ימים נפתח את אולמות התרבות", לדבריו: "יש קהל גדול של אנשים מחוסנים עם דרכון ירוק – אין סיבה שמי שהתחסן לא יהיה יכול להגיע לקאמרי. אי אפשר לחכות שנתניהו יפתח את זה יום לפני הבחירות".

שר התרבות והספורט, חילי טרופר, תקף את דברי חולדאי ואמר כי מדובר בפופוליזם.

השר טרופר: "כפי שהודענו בשבוע שעבר, עולם התרבות עומד להיפתח ראשון במתווה "תרבות באחריות" והדרכון הירוק הכולל מתחסנים, מחלימים ונבדקים.

אני שמח על כל דמות ציבורית נוספת שבוחרת להעלות על נס את חשיבות התרבות, אך מוטב שזה לא יהיה לצרכי בחירות אלא מתוך תפיסה אחראית ואמיתית. כשמדובר בממלכתיות ובבריאות, אני מציע לכולם להניח את הפופוליזם בצד.

כבר שבועות ארוכים בונה משרד התרבות יחד עם מנהלי מוסדות התרבות והיוצרים הישראלים את המתווה המסודר לפתיחת עולם התרבות, בתל אביב ובכל הארץ ואני שמח שכבר בתקופה הקרובה הוא יצא לפועל.

כמעט מיותר לציין שזה יקרה רק בתיאום עם משרד הבריאות ותוך שמירה מוקפדת על הבריאות של המגיעים למופעים. נמשיך לעסוק בעשיה, בהזרמה של מאות מיליוני שקלים למוסדות התרבות, בפתיחה אחראית ובטוחה שלהם. כל מי שרוצה להיות חלק מהתהליך באופן רציני מוזמן בשמחה".

מנהל תיאטרון אספקלריא בת"א, חגי לובר הודיע כי לא ישתף פעולה עם ה"גחמה הפוליטית של חולדאי" וכי לא ישחק בחייהם של המנויים שלו כדי ליצור מצג פתטי של מחאה".

חגי לובר: "כאזרח אני המום מניסיון ההמרדה של ראש עיר בישראל , המתיימר להיות ראש ממשלה. אנשים שרוממות החוק בגרונם ובפועל הם מוכנים לדרוך עליו בשביל אמביציות פולטיות. כמנהל תאטרון יש לי אחריות על ביטחונם, שלומם ובריאותם של הקהל שלי, עם כל הכבוד ל'דוקטור חולדאי' אני מעדיף לשמוע למומחים היושבים במשרד הבריאות ונושאים באחריות כוללת. לא אפתח את מוסד התרבות שלי כמענה לגחמה פוליטית של חולדאי ולא אשחק בחייהם של המנויים שלי כדי ליצור מצג פתטי של מחאה. התאטרון שלי ישאר סגור עד להחלטת הממשלה שאני מקווה שתהיה בקרוב. זו לא הצגה זה חיים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]