מפלגת ״הבית היהודי״ נהרסה והגיע זמן לשקמה. חגית משה מסוגלת | בועז גולן - 0404
מפלגת ״הבית היהודי״ נהרסה והגיע זמן לשקמה. חגית משה מסוגלת | בועז גולן מרים אלסטר, פלאש 90

מפלגת ״הבית היהודי״ נהרסה והגיע זמן לשקמה. חגית משה מסוגלת | בועז גולן

מפלגת ״הבית היהודי״ הרוסה לחלוטין. דבר לא נשאר מפאר הציונות הדתית או לפחות מהמפלגה היחידה שבעבר הכרנו כזו היחידה הנאבקת למען ציבור חובשי הכיפות הסרוגות בישראל.

פוטנציאל המפלגה הוא כ-12 מנדטים. כך היה כאשר נפתלי בנט הבטיח שאין יותר התנצלויות והציונות הדתית נשמה אוויר חדש, אלא שאז התברר כי המפלגה הלכה למקום אחר, עד שרגע לפני שנעלמה, בנט נטש אותה ועבר לכיוון אחר.

תחת רפי פרץ והמנכ״ל ניר אורבך הגיעה המפלגה לשפל הגדול ביותר שלה – מפלגה שאין לה סיכוי לעבור את אחוז החסימה, לאחר שהציבור הדתי בעט אותה מתוכו והבהיר כי הוא לא מאמין יותר בדרכה – דיבורים והבטחות ללא שום כיסוי. המפלגה נכנסה לחובות גדולים ולמעשה, חוץ משם – לא נותר ממנה כלום.

מפלגת ״הבית היהודי״ חייבת אוויר חדש. היא חייבת שינוי, חייבת פנים חדשות ובעיקר – חייבת הובלה חדשה. ההובלה הקיימת כבר לא יכולה להביא אותה לשום מקום טוב. היא גמרה אותה, חנקה את המפלגה, בעקבות ניהול כושל וחובבני ובעיקר – בגלל הבטחות רבות ללא כיסוי. אפס אמון מצד בוחריה.

מי שעוקב אחר פעילותה של חגית משה, סגנית ראש העיר ירושלים, יודע שמדובר באשה עם קבלות. אישית, אין לי קשר לחגית, אך אחר פעילותה אני עוקב. ״קשוחה ועומדת על דעתה״, מספרים עליה בעיריית ירושלים. ״היא משיגה מה שהיא דורשת״, מוסיפים שם.

חגית משה נאבקת על מסורת ישראל. אכפת לה מהשבת, אכפת לה מההלכה והיא לא תוותר על המטרה לטובת כסא בכנסת וזה בדיוק מה שצריך היום ציבור חובשי הכיפות הסרוגות.

אורבך? אויי א-ברוך – מי שרוצה לגמור לחלוטין את ״הבית היהודי״ – יכול להמשיך ולבחור באותם האנשים. באותם אלה שצללו מ-12 מנטדים עד ל-0 כיום – על פי כל סקר ועל פי כל הגיון.

זה לא רק הציבור הדתי. זה גם המסורתי. עם ישראל ברובו זקוק למפלגה ציונית דתית שתחבר שוב את השורות – את בני עקיבא עם עזרא, את האולפנות והישיבות, את ישיבות ההסדר עם חיילינו הדתיים ובני הישיבות. את עם ישראל. הגיע הזמן לשינוי.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]