שר ההתיישבות הנגבי דורש מגנץ: המנע ממתן היתרי בנייה לערבים בשטחי C - יש לאשרם קודם בקבינט - 0404
שר ההתיישבות הנגבי דורש מגנץ: המנע ממתן היתרי בנייה לערבים בשטחי C – יש לאשרם קודם בקבינט גרשון אלינסון, פלאש 90

שר ההתיישבות הנגבי דורש מגנץ: המנע ממתן היתרי בנייה לערבים בשטחי C – יש לאשרם קודם בקבינט

בעקבות כוונתו של שר הביטחון, בני גנץ, לאשר בנייה ערבית בשטחי C ללא כל דיון בקבינט פנה שר ההתיישבות, צחי הנגבי, במכתב לגנץ ודרש להימנע ממתן היתרי בנייה לערבים בשטחי c ללא אישור הקבינט הביטחוני ולבטל את הדיון שנקבע לראשון הקרוב על מנת לאשר את הבנייה.

במכתב לגנץ כתב הנגבי כי "פורסם כי בהנחיתך יעלו ביום א' הקרוב, 17.1.21, במועצת התכנון העליונה, תכניות לאישור של בנייה כאמור. בשנים האחרונות תכניות מעין אלו הובאו לאישור ועדת השרים לעיניני ביטחון לאומי, ("הקבינט הבטחוני"), בטרם קידומן במסגרת הליכי התכנון. 

הסיבה לכך ברורה: הסדרה והרחבה של מקבצי בניה בשטחי C הינן חלק ממדיניות מוצהרת של הרשות הפלשתינית לקעקע את אחיזת ישראל בהם. רק לאחרונה ציינו אנשי המינהל האזרחי בוועדת החוץ והביטחון כי הרשות הפלשתינית מפעילה למעלה מ-600 איש לקידום יעדה זה.

מעיון בתכניות, שאתה מאשר את קיום הדיון בהם, עולה כי ייתכן שהן כוללות תכניות שנפסלו בעבר על ידי הקבינט. עוד עולה כי יש בתכניות אלו כדי להשפיע באופן אסטראטגי על אינטרסים ישראלים בשטחי C. לדוגמה, הכוונה לאשר בנייה בכפר וולג'ה הסמוך לירושלים מדרום והרחבה של הכפר חיזמה הסמוך לירושלים מצפון.

לאור המפורט לעיל, אבקשך לבטל את הדיון הקבוע ליום א' ולהביא תכניות אלו לדיון בקבינט הבטחוני".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web[email protected]