פרסום ראשון | ביהמ״ש שחרר צעירים שנעצרו סתם ע״י המשטרה מאחר ורצו להפגין במחאה על מות אהוביה סנדק - 0404
פרסום ראשון | ביהמ״ש שחרר צעירים שנעצרו סתם ע״י המשטרה מאחר ורצו להפגין במחאה על מות אהוביה סנדק

פרסום ראשון | ביהמ״ש שחרר צעירים שנעצרו סתם ע״י המשטרה מאחר ורצו להפגין במחאה על מות אהוביה סנדק

פשוט לא יאמן! מעצר שווא הזוי של המשטרה, הסתיים בשחרור הצעירים שלא עשו דבר.

לחדשות 0404 נודע כי ארבעה צעירים נעצרו אמש (רביעי) על ידי המשטרה, בחשד שהתארגנו לבצע הפגנה חוקית סמוך לבית אחד הבלשים שהיה ברכב אשר פגע ברכב בו נסעו אהוביה סנדק ז"ל וחבריו במהלך מרדף משטרתי בבנימין.

הארבעה נעצרו, תוך שהם נשלפו ממקומות שונים, בטענה לקשירת קשר לביצוע פשע ופגיעה בפרטיות ובילו לילה במעצר, כשהם אזוקים בידיים וברגליים.

בצהריי היום (חמישי) ארבעת הצעירים הובאו בפני השופט עודד מורנו בבית משפט השלום בפתח תקווה, וזה שיחרר אותם, לא לפני שתקף את המשטרה על מעצר שווא. השופט כתב בהחלטתו: "בית המשפט עיין בתיק החקירה ארוכות, דומני כי מבלי להתעלם מן העובדה והרקע הכלכלי אשר קיים, הרי שעסקינן במשפט פלילי ודיני מעצרים, ולכך שמעצר אינו אמצעי ענישתי אלא מניעתי ועל מנת שיהא מניעתי יש צורך כי יוכח חשד סביר לביצוע העבירה – דבר אשר לא הוכח בפניי, הרי שאין מקום להורות על המשך מעצרם של החשודים״.

השופט ציין בנוסף כי לא קיים חשד סביר לביצוע פנייה כלשהי לגורם הרלוונטי ופגיעה בפרטיותו, ונראה כי אצה ליחידה החוקרת הדרך לביצוע מעצרים לתיק הזה וחבל שכך. כידוע, מעצרו אינו המטרה, אלא אמצעי, ויש להשתמש בו במקרים המתאימים… אני מורה בזאת על שחרורם של החשודים".

עוד נדרשה המשטרה להשיב מכשירי סלולר שתפסה ולהשיבם לצעירים, לאחר שפעלה בניגוד לחוק.

0404

0404

0404

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]