ביהמ"ש העליון הורה לפרקליטות להעביר לסנגוריו של רה"מ חומרים נוספים שעד כה סירבה להעביר - 0404
ביהמ לע"מ

ביהמ"ש העליון הורה לפרקליטות להעביר לסנגוריו של רה"מ חומרים נוספים שעד כה סירבה להעביר

בית המשפט העליון קיבל את טענות סנגורי נתניהו, עוה״ד בעז בן צור ועמית חדד והורה לפרקליטות להעביר לידיהם חומרים נוספים שעד כה סירבה הפרקליטות להעביר.

בית המשפט מתח ביקורת על כך שרשויות התביעה לא העבירו להגנה עדכון במקרים שבהם נודע לתביעה שהתמלילים שנמסרו אינם מדויקים וקבע כי "התנהלות מעין זו גובלת בהטעיית ראש הממשלה, עלולה לפגוע בהגנתו, וודאי שאינה מתיישבת עם חובת ההגינות הכללית המוטלת על רשויות התביעה".

עוד קבע בית המשפט העליון כי על הפרקליטות להעביר להגנה רישום על פעולות חקירה שבוצעו במכשיר הטלפון של אחד מעדי המדינה בתיק; טיוטת הסכם העסקה של ניר חפץ בקבוצת בזק שיכולה להעיד שחפץ פעל על דעת עצמו, אף שהצהיר שהוא פועל בשמו של ראש הממשלה; וחומרים שנכללו בחפיפה ששלמה פילבר בתפקיד מנכ"ל משרד התקשורת.

בנוסף נקבע, כי על הפרקליטות לאפשר למומחים מטעם ההגנה לבצע פעולות במכשיר טלפון של אילן ישועה, לשחזור שיחות מחוקות ולהעביר חומר המתעד את האופן שבו נמסרו לישועה פרטי קשר של החוקרים שניהלו עמו תכתובות.

עוד נקבע כי על בית המשפט המחוזי לעיין "בחומרי תיק 1000 הישן כדי לקבוע אם יש בהם חומרי חקירה רלוונטיים". (צילום: ארכיון)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]