תושב יצהר עוכב לחקירה בגלל שלט מחאה שתלה לפני ארבעה חודשים. עו"ד נתי רום: "רצון להתנכל לפעיל במחאה על הרג אהוביה" - 0404
תושב יצהר עוכב לחקירה בגלל שלט מחאה שתלה לפני ארבעה חודשים. עו

תושב יצהר עוכב לחקירה בגלל שלט מחאה שתלה לפני ארבעה חודשים. עו"ד נתי רום: "רצון להתנכל לפעיל במחאה על הרג אהוביה"

תושב יצהר עוכב לחקירה בחשד לתליית שלט, המדמה שלטי כניסה המוצבים בכניסה לכפרים ערביים ומורים על איסור כניסה של ישראלים למקום. התושב ששב מהפגנה במחאה על הריגתו של אהוביה סנדק ז"ל, נחסם בדרכו בידי ניידת משטרה סמויה, ולאחר שבוצע עליו חיפוש משפיל בבגדיו במרכז הכביש לעיני העוברים והשבים, נלקח לחקירה במשטרת אריאל. 

בתום חקירה הוא שוחרר בשעת לילה מאוחרת, ללא תנאים מגבילים.

התושב הגיב על מעצרו: "הזוי שמדינת ישראל פועלת בנחישות שכזו כנגד שלט בודד שהוצב בכניסה לישוב יהודי, בעוד שבמאות כבישים וכפרים ערבים ביהודה ושומרון, מוצבים בידי המדינה עצמה שלטים עם אותו נוסח בדיוק, שאוסרים על תנועת יהודים במקום.

המציאות הזאת בה יהודי בארצו, מנוע מלנסוע בכבישים רבים ביהודה ושומרון, היא מציאות הזויה וגלותית שמדינה ריבונית לא אמורה לפעול בצורה כזאת בשטחה".

עו"ד נתי רום מטעם ארגון חוננו ביקר את מעצר התושב ע"י המשטרה ואמר "לעצור אדם אחרי ארבעה חודשים על דבר שחוסה בגבולות חופש הביטוי, לא משנה אם אוהבים את את זה או לא, שוב מראה את הנואשות והרדיפה של ימ"ר ש"י אחרי המתיישבים. השלט הוסר כבר לפני ארבע חודשים, שעה וחצי לאחר שנתלה. נראה שהיה פה רצון להתנכל לאדם שפעיל במחאה על הרג אהוביה ז"ל והיה חברו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]