צלפי המילואים בנח"ל עברו אימון מיוחד במתקן אדם - 0404
צלפי המילואים בנח

צלפי המילואים בנח"ל עברו אימון מיוחד במתקן אדם

אתמול (רביעי) הגיע לסיומו אימון צלפים במתקן אדם של צלפי המילואים בחטיבת הנח"ל הצפונית, חטיבה 228. האימון כלל ירי בצמדים של צלף ומאתר במטווחים. בשלב הראשון נעשה מעבר ותרגול על יסודות ירי הצלפים ובשלב השני הצלפים תרגלו ירי על מטרות נעות, מה שנועד לדמות תרחישים מבצעיים של מטרות במציאות.

מדובר באימון שנעשה בפעם הראשונה בקרב מרשתי המילואים וכעת מתכננים בצה"ל לקיימו על בסיס קבוע.

כשירותם של הלוחמים היא הנשק האמיתי אל מול האויב והיא זו שמהווה כוח משמעותי בלחימה. הכשירות נשמרת בזכות אימונים שוטפים של החטיבה המתמקדים בכל פעם בנושא אחר, והפעם בצלפים.

לא רבים יודעים, אך לצלפים נדרשת אחווה מיוחדת משלהם, ואחת ממטרות האימון הייתה לחזק ולשמר את אחוות הצלפים. אחווה זו מאפשרת להם לפעול בהבנה מירבית אחד של השני בתנאים של שקט מופתי לצורך הפתעת האויב.

על אחווה זו אמר מפקד האימון, רס"ן (מיל') ערן בן יהודה:  "למרות שאנחנו אנשי מילואים שלא נפגשים באופן יום יומי כמו לוחמים בכוח סדיר, אנחנו עדיין מצליחים לשמור על האחווה בינינו בזמן המארב ומעבר לו. נמשיך להתאמן ולנצח".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]