בית העלמין בנבטים חולל ע"י בדוואים - תלונה הוגשה במשטרה | צפו - 0404

בית העלמין בנבטים חולל ע"י בדוואים – תלונה הוגשה במשטרה | צפו

חוקרי מז"פ של משטרת ישראל הגיעו לפני שעה קלה לבית העלמין של מושב נבטים בנגב, שחולל על ידי פורעים בדואים. הבדואים תיעדו את עצמם משחיתים, שוברים ומחללים מצבות בבית הקברות של המושב, והעלו את הסרטון לרשת החברתית טיק-טוק.

הבוקר (חמישי) הוגשו תלונות במשטרה על ידי מושב נבטים וכן על ידי תנועת רגבים, בדרישה למצות את הדין עם הפורעים.

בשבועות האחרונים רוססו כתובות גרפיטי בערבית על גדר בית העלמין, וחלקים ממנה נעקרו. מושב נבטים שליד באר שבע מוקף במקבצים של פזורה בדואית בלתי חוקית, והוא סובל שנים ארוכות מפשיעה, וונדליזם, פריצות ושוד חקלאי.

המושב עצמו מוקף בגדר ובתעלה נגד טנקים, אולם בית העלמין ממוקם מחוץ לתחומי המושב, והוא סובל שוב ושוב מפגיעה, ונדליזם, ואף מחילול מצבות כמו באירוע האחרון.

אביתר דוד, רכז מחוז דרום בתנועת רגבים: "התמונות המחרידות האלו, הן תוצאה של חוסר המשילות המתמשך של מדינת ישראל בנגב. אין שום דרך יפה לומר את זה, ואין שום דרך לטייח את היקף הבעיה. אנחנו נמשיך ונשב על הסיפור הזה, עד שהעבריינים יבואו על עונשם".

ח״כ אופיר סופר ממפלגת הציונות הדתית: “לכל מי שפיקפק: הפשיעה הבדואית בנגב היא טרור לאומני וצריך להפסיק לזלזל בה כפי שממשלת ישראל עושה.
מעבר לחיזוק המשילות והטיפול בנושאים הבוערים כמו פרוטקשן, גניבות ועבריינות- יש להקים בנגב ישובים חדשים במיקומים אסטרטגיים (כמו בציר 25) על מנת לבלום את המשך ההשתלטות הבדואית והטרור המשתולל".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]