בג"ץ דחה עתירת משפחת סנדק למנוע מהמשטרה לחקור את מותו של אהוביה - 0404
בג

בג"ץ דחה עתירת משפחת סנדק למנוע מהמשטרה לחקור את מותו של אהוביה

בג"צ דחה היום (חמישי) את עתירת משפחת סנדק בדרישה כי בימ"ש יורה למשטרה שלא לעסוק בחקירת מותו של הנער אהוביה סנדק ז"ל, אלא להשאיר את החקירה בידי מח"ש בלבד, וזאת בשל ניגוד עניינים של השוטרים.

בג"ץ התיר למשטרה להמשיך את מעורבותה בחקירה באמצעות צוות משותף של שוטרים מימ"ר ת"א יחד עם אנשי מח"ש.

עו"ד מנשה יאדו שייצג בבג"צ הגיב לפסק הדין: "נהרג כאן ילד, אין חולק שבהריגתו היו מעורבים שוטרים. כל מה שאנו מבקשים זו חקירה ללא משוא פנים, שלא תזוהם, לצערנו בג"צ לא נתן לנו את הסעד הזה.

כל ילד מבין, שהמשטרה אינה צריכה לחקור את עצמה, זה ניגוד עניינים, והחקירה לא יכולה להיות לא אמיתית ולא צודקת.

אזרחי ישראל והמשפחה ראויים לרשויות חקירה שיביאו להם חקר אמת, ולא חקירות ראווה, שהפגמים בהם רבים מהסדרים, אנו נמשיך לפעול שהתשובות על דמו של אהוביה סנדק ז"ל ינתנו, גם למשפחה וגם למיליוני אזרחי ישראל שמודאגים מהתנהלות הרשויות בתיק זה".

הוריו של אהוביה ז"ל, אברהם ואיילת סנדק מסרו: "אתמול נכחנו בדיון בבית המשפט בפני השופט וינשל. ניכר היה שהוא כמונו מוצא לנכון לבחון את הדברים מקרוב נוכח ההרגשה שהחקירה מתנהלת בצורה שערורייתית. אנו מקווים ומאמינים שהצדק עוד ייצא לאור והשוטרים שהרגו את אהוביה שלנו יבואו על עונשם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]