בכיר בבית היהודי: ״הצבעה לאורבך היא הצבעה לבנט - שכל אחד ייבחר את דרכו״ - 0404
בכיר בבית היהודי: ״הצבעה לאורבך היא הצבעה לבנט – שכל אחד ייבחר את דרכו״ עדינה ולמן, דוברות הכנסת

בכיר בבית היהודי: ״הצבעה לאורבך היא הצבעה לבנט – שכל אחד ייבחר את דרכו״

בכיר במפלגת הבית היהודי מודאג מאוד מהמשך קיומה של המפלגה. לטענתו, המפלגה נמחקה למעשה מהמפה והיא חייבת להחליט לאן דרכה – לסמוטריץ׳, שהצהיר על עצמו כמפלגה האמיתית של הציונות הדתית, או לימינה של נפתלי בנט, שפתחה כבר מזמן את השורות לכל ישראלי.

לטענת הבכיר, הבחירות ביום שלישי הבא יסמנו את המשך דרכה של המפלגה – האם תצהיר פומבית שהיא עוסקת אך ורק בעניין שלשמו נוסדה – הציונות הדתית, או חוברת לימינה והופכת לחלק ממנה.

הגורם הבכיר מבהיר לחדשות 0404: ״אין פה משחקים. יש הבדל מהותי ומשמעותי בין הציונות הדתית לבין ימינה. בעלי אפשרות ההצבעה לתפקיד היו״ר יצביעו על פי אמונתם – מי לבנט ומי לסמוטריץ׳ והציונות הדתית. אני אומר את זה בצורה הכי ברורה – ניר אורבך הוא האיש של בנט. לכולם זה ידוע וזו לא תגלית מיוחדת. אם אורבך יזכה – הבית היהודי אוטומטית בכיס של בנט ומצטרף למפלגתו. אם אורבך לא זוכה – הולכים לרשימת הציונות הדתית״.

״אנחנו מפלגה קטנה ולכן הסערה כלפי חוץ קטנה, אך בפנים השיח ברמות הדציבלים הגבוהות ביותר. יש קולות רבים שטוענים שאנחנו חיים להחזיר עטרה ליושנה – המפלגה הציונות המוכרת. יש גם שטוענים אחרת. אני רוצה שינוי ולכן לא אבחר באורבך, כי זה אותו הדבר ממה שיש היום. איתו הגענו לשפל הגדול ביותר – למנדט אחד ולמפלגה שמלעשה קיימת כרגע רק על הנייר. אני רוצה זהות, אני רוצה בית יהודי על מלא – מלא במסורת ישראל, מלא בתורה, מלא בארץ ישראל השלמה״, סיכם הבכיר.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]