נאום נצרת | רה"מ: "מי שחושב שנזכרנו בערבים רק לפני הבחירות - משקר או לא יודע את העובדות" - 0404
נאום נצרת | רה לע"מ

נאום נצרת | רה"מ: "מי שחושב שנזכרנו בערבים רק לפני הבחירות – משקר או לא יודע את העובדות"

ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו מסר היום (רביעי) הצהרה לתקשורת בשידור חי מעיריית נצרת. בפתח דבריו אמר רה"מ: "ערביי ישראל – רוצה לראות אתכם משתתפים באופן מלא בסיפור ההצלחה שנקרא מדינת ישראל. יחד נכנסו לקורונה, יחד נצא ממנה.

מי שחושב שנזכרנו בערבים רק לפני הבחירות – משקר או לא יודע את העובדות. השקעתי במגזר הערבי יותר מכל ממשלות ישראל יחד – בכל תולדות המדינה. אנו פועלים להבטיח את הביטחון האישי שלכם. מ-2016 ועד היום הקמנו 9 תחנות משטרה ועוד 3 נקודות משטרה. לפני כן, במשך עשרות שנים, הייתה תחנת משטרה אחת בלבד ביישוב ערבי. אנו נפתח עוד תחנות משטרה. יש עוד הרבה מה לעשות כדי שתרגישו בטוחים ושלווים ביישובים שלכם, אני מחוייב אישית להבטיח את הביטחון האישי של כל אחד ואחת מכם.

אני רוצה שתצאו מהבית בלי פחד ולהסתובב ביישובים בדיוק כמו שאפשר בתל אביב, באר שבע או חדרה. לכן ביקשתי מהשר לביטחון פנים אמיר אוחנה להכין לי תוכנית למיגור הפשיעה והאלימות בחברה הערבית שכוללת מלחמת חורמה בארגוני הפשע. עשינו זאת בהצלחה נגד ארגוני פשע בחברה היהודית ונעשה זאת בהצלחה גם בחברה הערבית. בקרוב מאוד אציג את התוכנית לממשלה ולציבור ואני מבטיח לכם – נבצע אותה.

סיכמתי עם שר הפנים דרעי ושר האוצר כץ, בהמלצת יו"ר השלטון המקומי חיים ביבס, לאפשר כבר עכשיו לכל ראש עיר שחפץ בכך לקחת תקציבי פיתוח ולהקצות כל מה שצריך לביטחון אישי. אנחנו ננצח. אתם כבר מכירים אותי – כשאני "מתלבש" על משהו אני משיג אותו. חיסונים, הסכמי שלום, רכבות, תחבורה או ביטחון.

כשאני נלחם על הביטחון ועומד לבד מול כל העולם נגד איראן, אני מגן על כל אזרחי ישראל – על יהודים וערבים, מוסלמים ונוצרים, דרוזים, בדואים וצ'רקסים. בלי יוצא מן הכלל. כשאני מביא מיליוני חיסונים אני מציל את חייהם של כל אזרחי ישראל בלי יוצא מן הכלל.

ההפגנות של הרשימה המשותפת הם סימן לייאוש. יש להם סיבה להתייאש. גם הם רואים את התמיכה שהולכת וגוברת בי ובליכוד בקרב החברה הערבית. זה מרגש אותי מאוד. אני נרגש לראות את השינוי העצום שמתחולל בחברה הערבית כלפיי וכלפי הליכוד בהנהגתי. אזרחי ישראל הערבים, אתם מצטרפים לליכוד משום שאתם רוצים להצטרף סוף סוף למפלגת שלטון, למפלגה עם קבלות שיש לה הנהגה חזקה וכוח ורצון להביא יחד איתכם ועבורכם עתיד של שילוב, של שגשוג, של ביטחון. נעשה זאת יחד.

אם יהודים וערבים יכולים לרקוד יחד ברחובות דובאי, הם יכולים לרקוד יחד גם במדינת ישראל. עידן חדש מתחיל היום – של שגשוג, שילוב וביטחון. תודה רבה לכם".

נתניהו גם הבהיר בביקורו את האמירה המשויכת לו לפיה טען כביכול כי "הערבים נוהרים לקלפיות", וציין כי עיוותו את דבריו: "כל מה שרציתי זה להתריע מפני הצבעה לרשימה המשותפת. הרשימה המשותפת התנגדה להסכמים עם מדינות ערב. התנצלתי אז ואני מתנצל גם היום".

במקביל נערכה הפגנה כנגד ביקורו בעיר, עקב הדיווחים על הצטרפותו של ראש העירייה עלי סאלם לשורות רשימת הליכוד. במקום פרצו עימותים בין השוטרים לתושבים פעילי הרשימה המשותפת, שנשאו דגלי אש"ף ונהגו באלימות כלפי כוחות המשטרה. עשרה מהם נעצרו. על כן אמר ראש עיר הנצרת: "חלק גדול מהמשותפת אני לא רואה אותם ולא סופר אותם. תחליפו את התקליט שלכם. תגידו שאנחנו רוצים שלום ורוצים טוב לחברה הערבית".

מהמשטרה נמסר: "לפני זמן קצר, טרם הגעתו של רוה"מ לביקור בעיר נצרת, החלה מחאה של עשרות תושבים במקום, המוחים מנעו מהשוטרים להקים את מחסומי האבטחה לביקור, לא נענו לקריאות השוטרים והחלו להתעמת עם השוטרים. 10 עוכבו לתחנת המשטרה והביקור מתקיים כסדרו כמו גם המחאה שמתקיימת אף היא".

על ההפגנה הגיבה ח"כ מאי גולן ואמרה: "אז אחרי שחברי הכנסת של המשותפת הצביעו בכנסת נגד הסכמי השלום עם מדינות ערב, הם גם מנסים לסכל עכשיו את הגעתו של רה"מ נתניהו לביקור בנצרת כדי לבדוק איך מתקדם מבצע החיסונים במגזר הערבי.

לא יעזור לכם – אנשים קטנים ותומכי טרור שמחזיקים את הכיסא שלהם רק ע"י המשך של פילוג והסתה. עוד לא שמתם לב שככל שאתם יותר נגד, כך אתם יורדים בסקרים? תמשיכו. בהצלחה".

"זו הדרך"

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]