ראש מועצה אזורית שומרון פתח בשביתת רעב: "דורש לאפשר חיבור מים וחשמל ליישובים הצעירים ביו"ש" | צפו - 0404
צילום: רועי חדי

ראש מועצה אזורית שומרון פתח בשביתת רעב: "דורש לאפשר חיבור מים וחשמל ליישובים הצעירים ביו"ש" | צפו

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הודיע היום (רביעי) על כך שהוא פותח בשביתת רעב, זאת שלושה ימים לאחר שהעביר את לשכתו למאהל המחאה של ההתיישבות הצעירה מול משרד ראש הממשלה בירושלים.

מטעם ראש מועצת שומרון דגן נמסר כי הוא דורש מרה"מ בנימין נתניהו לאפשר חיבור מים וחשמל ל-46 היישובים הצעירים ביו"ש, בהם מתגוררים למעלה מ-25,000 בני אדם, נשים, ילדים וטף. על אף שהם מתגוררים ביישובים בשליחות המדינה, למעלה מ-20 שנים הם לא מחוברים למים וחשמל באופן סדיר.

דגן: "הלב נשבר לראות ילד שצריך להמנע מחימום בחורף כדי לא להפיל את החשמל בבית או אמא שנמנעת מלחמם בקבוק לתינוק שלה מפני שילד אחר שלה זקוק לבגדים יבשים, אי אפשר להשאר אדיש אל מול העוול הזה. 18,000 ילדים ברגע זה נמצאים בסגר כמו כל עם ישראל אולם להם אין אינטרנט סדיר, ולא תנאי מחייה בסיסיים. לכן בחרתי לפתוח בשביתת רעב ובכך להצטרף לשובתי הרעב במאהל. חלקם שובתים רעב מזה שבועיים.

אני קורא לראש הממשלה בנימין נתניהו, אני דורש ממנו: אשר עכשיו את הסדרת ההתיישבות הצעירה ואספקת תנאי חיים בסיסיים לאנשים הללו. לאף אחד לא מגיע לחיות כך בטח לא לחלוצים שבונים את הארץ שהלכו בשליחות המדינה לבנות עשרות יישובים".

ראש מועצת שומרון מצטרף לשובתי הרעב במאהל ההתיישבות הצעירה, תושבי היישובים, בהם: איתי זר ממקימי חוות גלעד, יגאל דילמוני מנכל מועצת ישע, יעל שבח אלמנתו של הרב רזיאל שבח הי"ד שנרצח בפיגוע ירי תושבת חוות גלעד, אליהו עטיה מנהל פורום ההתיישבות הצעירה, אוריה לוברבאום שדה בועז ונוספים. בימים אלו, על שולחן הממשלה ממתינה הצעת החלטה להסדרת ההתיישבות הצעירה, ומזה כחודש דוחים העלאתה לדיון ואישורה, ובכך את חיבור המים והחשמל ליישובים, ואת אספקת מרכיבי הבטחון.

אליהו עטיה, מנהל פורום ההתיישבות הצעירה ושובת רעב: "יוסי דגן מגדולי הלוחמים למען ההתיישבות, שמחים וגאים בהצטרפות שלו לשביתת הרעב שלנו, דורשים מראש הממשלה להביא ביום ראשון לכל המאוחר את החלטת הממשלה להסדרת ההתיישבות הצעירה, החרפה של מתיישבים נטולי זכויות בסיסיות צריך להסיר".

אורי ברטפלד, שובת רעב מהיישוב עשהאל: "אנחנו מקבלים היום חיזוק נוסף מראש מועצה יוסי דגן ראש מועצת השומרון מצטרף אלינו לשביתת הרעב, זה מזעזע שבימים כאלו שיש ככ הרבה קרבות וחזיתות להלחם בהן, ראש מועצה צריך לעזוב את הלשכה שלו ולעלות איתנו לירושלים ולשבות איתנו רעב רק בכדי לקבל זכויות בסיסיות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]