תחקיר ערוץ 20: מיהו ה"עיתונאי" שמעתיק מעיתונאים אחרים ומפרסם בעיתון בו הוא כותב - 0404

תחקיר ערוץ 20: מיהו ה"עיתונאי" שמעתיק מעיתונאים אחרים ומפרסם בעיתון בו הוא כותב

לאחרונה ובעקבות תכנית 'עובדה' עלה שמו של מנחם גשייד לכותרות כמעורב בקנוניה בה תיווך לכאורה בין עו"ד רוט לגורם כלשהו במטרה להקליט קרובי משפחה של שופטי נתניהו. 

הערב בתוכנית "הסיפור המרכזי" בערוץ 20 התפרסמה כתבתו של מוטי קסטל, בה עלה כי גשייד מעתיק לכאורה מטורים וכתבות של עיתונאים שונים לעיתים אף מילה במילה. דבר המעמיד בסימן שאלה גדול את אמינותו של האיש.

גשייד, עסקן ואסטרטג הלוחש על אזנם של לא מעט פוליטיקאים צבר את כוחו והשפעתו בין היתר במסגרת תפקידו כפרשן הפוליטי הבכיר ועורך בעיתון 'המודיע'- הביטאון המשפיע ביותר בציבור החרדי. את הטור המרכזי לשבת הוא כותב תחת השם: מ. כרמלי.

בכתבה שהתפרסמה הערב הובאו מקרים רבים בהם העתיק לכאורה גשייד טקסטים מעיתונאים שונים, וזאת מבלי לתת להם קרדיט. לא מדובר במקרה בודד אלא ככל הנראה בדפוס פעולה חוזר, ככל הנראה מתוך מחשבה שקוראי העיתון החרדי לא קוראים בעיתון הארץ ובעיתונים אחרים מהם הועתקו הטקסטים.

מנחם גשייד מסר בתגובה לערוץ 20: "ככל שאתה בטוח בעובדות תשדר מה שאתה רוצה. ככל שאני מכיר את העובדות אנקוט בכל צעד וסעד חוקי כדי להגן על שמי הטוב ולא תעמוד לכם זכות טיעון של תום לב.

בין השאר תזדקקו להוכיח שתמיד אני מנחם גשייד כותב את הטור מ. כרמלי. ואני מודיעך שזה טור של קרוב לעשרים שנה באותו לוגו ולא כל שבוע אני כותב אותו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]