רה"מ: "נמצאים במירוץ אדיר בין התפשטות המחלה והפצת החיסונים" - 0404
רה

רה"מ: "נמצאים במירוץ אדיר בין התפשטות המחלה והפצת החיסונים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין ביקרו היום בקופ"ח 'לאומית' באשדוד. בביקור השתתפו גם מנכ״ל משרד רה״מ בפועל צחי ברוורמן, ראש המל"ל מאיר בן שבת, ראש עיריית אשדוד ד"ר יחיאל לסרי, יו"ר לאומית יעקב (קוקי) אדרי ומנכ"ל לאומית חיים פרננדס.

קופ"ח לאומית העניקה לראש הממשלה את "אות החסידה" על תרומתו יוצאת הדופן למאבק מול נגיף הקורונה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אנחנו נמצאים כרגע במירוץ אדיר בין שני אירועים: התפשטות המחלה והפצת החיסונים. אנחנו מקדימים את כל העולם בחיסונים עם מיליוני החיסונים שהבאנו.

קופות החולים והמערך הרפואי שלנו עושים עבודה הרואית ואנחנו מקווים שגג עד מחרתיים נגיע ל-170 אלף חיסונים ליום; שיא עולמי. באותה עת, אנחנו נלחמים גם בהתפשטות המחלה שהגיעה לעשרת אלפים חולים מאומתים ביום. זה קצב מהיר מאוד.

אנחנו יכולים לנצח, וכדי לנצח נצטרך לעשות שני דברים יחד: דבר ראשון, לבוא ולהתחסן. אני חושב שכאן אין צורך להכביר במילים, הציבור בישראל נרתם לעניין וחשוב שימשיך.

התחלנו לחסן היום אזרחים מעל גיל 50 וגם המורים יחוסנו בקרוב מאוד. זה חשוב כי אנחנו רוצים שהם יהיו פנויים לחנך את ילדינו בתקווה שיראו את ילדינו במהרה בכיתות עצמן.

הדבר השני שצריך לעשות הוא להקפיד על הכללים משני טעמים: אף אחד לא יודע מתי הוא מתחסן, זה ייקח זמן. בנוסף, אין ודאות לכך, ויש ספק רב שמי שיתחסן אינו נושא את המחלה בעצמו. הנגיף יכול לתקוף גם כשיש חיסון וכך אפשר להעביר את הנגיף למישהו אחר.

לכן אין תחליף למרחק, ידיים ומסיכה. צריך להבין שגם כשאנחנו מחסנים את אזרחי ישראל וגם שבמהלך חודש מארס אנחנו נשחרר את המשק והכלכלה לגמרי, ובאופן מדורג עוד קודם, אנחנו נצטרך להמשיך ולהקפיד על הכללים הללו.

אני שמעתי שמדינות מרכזיות באירופה מדברות על סגר עד אפריל, לא כך אצלנו. אנחנו יכולים לגמור את זה במהירות רבה מאוד. אבל אפשר לעשות זאת רק אם נפעל יחד – להתחסן ולשמור.

אני מפנה את הבקשה הזאת לכל אחד ואחת מאזרחי ישראל כי הנגיף לא מבדיל בינינו. בואו לא נבדיל אנחנו בינינו, כל אחד ואחד נושא את האחריות הזאת. כל ישראל ערבים זה לזה, אבל עדיין לא מתערבבים זה עם זה, בטח לא בלי מסיכה".

השר אדלשטיין: "ביום ראשון היינו עדים לגל נוסף, הפעם לא של תחלואה, אלא גל השני בהגעת חיסונים שיימשך כל שבוע. אין מחסור בחיסונים לישראל. זו בשורה ענקית.

כפי שראינו כאן, אתי שמש, מחנכת ותיקה, מנהלת חטיבה באשדוד קיבלה את החיסון כחלק מצוותי ההוראה. אנחנו שמחים מאוד שהיום הם מתחילים להתחסן. יש בכך חשיבות גם בהגנה על הצוותים החינוכיים וגם במניעת בידודים שהכבידו על מערכת החינוך. אנחנו פותרים את הסוגיה הזאת.

במקביל אנחנו בגל תחלואה שמדאיג מאוד. הסגר תוך כמה ימים צריך לתת את התוצאות החיוביות. אבל זה יקרה רק אם יהיה שיתוף פעולה. יחד נצליח להקדים את המכונית של החיסונים למכונית של התחלואה ונוכל לחזור לחיים לפני רוב מדינות העולם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]