איש העסקים שלדון אדלסון הלך לעולמו בגיל 87 - 0404
איש העסקים שלדון אדלסון הלך לעולמו בגיל 87 יונתן סינדל, פלאש 90

איש העסקים שלדון אדלסון הלך לעולמו בגיל 87

המיליארדר והמו"ל של עיתון "ישראל היום", איש העסקים שלדון אדלסון, הלך היום (שלישי) לעולמו בגיל 87. אדלסון ז"ל היה מגדולי הנדבנים והשתדלנים למען עם ישראל ומדינת ישראל, ובשנה האחרונה הוא התמודד עם מחלת הסרטן.

השר יולי אדלשטיין אמר לאחר שנודע לו על הבשורה: "שלדון אדלסון ז"ל היה ציוני בכל מאודו, יהודי חם עם אהבה גדולה למדינת ישראל. פעילותו בישראל ובכל העולם למען המדינה היתה ידועה ברבים. פטירתו היא אבדה לכל אוהבי ישראל. בתקופתי כיושב ראש ועדת ההיגוי של תגלית, שלדון היה אחד התורמים הגדולים של התכנית. ראיתי מקרוב את מעשיו, מסירותו, האכפתיות את נדיבותו. ראיתי מקרוב עד כמה חשובה לו הציונות, בדיוק כמו המורשת של אביו, כפי שנהג לציין. יהי זכרו ברוך".

השר יואב גלנט ספד לאדלסון: "שלדון אדלסון הלך לעולמו. שלדון ז"ל היה יהודי חם אשר עבורו מדינת ישראל ועם ישראל היו הדבר החשוב מכל. לצד תרומות ביד רחבה, רובן בסתר, הוא רתם את השפעתו העצומה ואת הונו הרב למען מדינת ישראל ובטחון אזרחיה. משתתף בצער המשפחה. יהי זכרו ברוך".

השר אריה דרעי כתב: "משתתף בצערה של משפחת אדלסון עם פטירתו של איש החסד ואוהב ישראל שלדון אדלסון ז"ל. ‏שלדון יזכר כיהודי בעל לב חם למסורת ולציונות, אשר לא חסך מהונו ומרצו לתרום למפעלים גדולים לחיזוק הקשר שלנו לארץ ישראל ולעזרה לזולת. ‏בבניין ירושלים ננוחם. ‏יהי זכרו ברוך".

ח"כ איילת שקד הגיבה על מותו: "שלדון אדלסון היה יהודי עם לב חם, תורם גדול לפרויקטים למען העם היהודי בארץ ובעולם. הוא פעל רבות בקרב הממשל האמריקאי למען מדינת ישראל ולקח חלק חשוב ומשמעותי בהעברת השגרירות האמריקאית לירושלים. אני שולחת תנחומים לאשתו ד"ר מרים אדלסון ובני משפחתו, מותו הוא אבידה גדולה למדינת ישראל".

ח"כ קטי שטרית הוסיפה: "‏הנדבן היהודי-ציוני שלדון אדלסון הלך לעולמו. שלדון הקדיש את הונו וחייו לחיזוק עם ישראל, להעצמת המפעל הציוני ולחיזוק השיח הלאומי. הוא תרם רבות למען מדינת ישראל בתחומים רבים ונגע בכל שכבות האוכלוסייה. אני שולחת תנחומים למירי ולילדיו. יהי זכרו ברוך".

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "העיר ירושלים אבלה עם פטירתו של אוהב ירושלים ומדינת ישראל שלדון אדלסון ז"ל, ציוני אמיתי שרוח ירושלים פעמה בקרבו. אדלסון ז"ל פעל בכל כוחו למען העיר ירושלים, בטחונה ועתידה ותרם תרומה אישית ומכרעת להעברת השגרירות האמריקאית לירושלים ולהכרה בירושלים כבירת ישראל. נזכור תמיד את תרומתו המיוחדת לעם ישראל בכלל ולעיר ירושלים בפרט. אנו משתתפים בצער המשפחה. יהי זכרו ברוך".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]