בית המשפט אסר את הקרנת הסרט "ג'נין ג'נין", הבמאי יפצה חייל שתועד בו‎ - 0404
בית המשפט אסר את הקרנת הסרט דובר צה"ל

בית המשפט אסר את הקרנת הסרט "ג'נין ג'נין", הבמאי יפצה חייל שתועד בו‎

בית המשפט החליט הערב (שני) לאסור את הקרנת הסרט "ג'נין ג'נין" בישראל, והורה על החרמתם של כל עותקי הסרט בישראל. בנוסף, חייב את במאי הסרט מוחמד בכרי, לשלם לתובע פיצויים בסך 175,000 ש"ח, וכן הוצאות משפט בסך 50,000 ש"ח.

מאז יצא הסרט לאור בשנת 2002 הוא ספג ביקורות קשות לאור שקרים על מבצע "חומת מגן". גם בתי המשפט ביקרו בעבר את הסרט ואת העיוותים שמוצגים בו. בפורום המשפחות השכולות, הקצינים והלוחמים בירכו על הפסיקה: "לאחר 18 שנים של מלחמה משפטית וציבורית הצדק יוצא לאור ובית משפט ישראלי מקבל החלטה אמיצה להפסיק את ההסתה ולאסור את הפצת הסרט בכל פלטפורמה אפשרית. תדע כל אם עבריה כי מוחמד בכרי הוא מחבל של הסתה פושעת כנגד משפחות שכולות, קציני ולוחמי צה"ל וכנגד מדינת ישראל".

משר התקשורת לשעבר יועז הנדל נמסר כי "הצדק יצא לאור. ‏אחרי הרבה שנים מוחמד בכרי ישלם פיצויים על סרטו השקרי, ג'נין ג'נין. ‏שמחתי לתמוך במאבק שהתקיים בבית המשפט בשנים האחרונות. כל הכבוד לעו"ד כספי ולוחמי חטיבה 5. הנחושים מנצחים. ידעו מפיצי דיבת הארץ וחיילי צה"ל שיש לכך מחיר".

גם תנועת "אם תרצו" הגיבה לפסק הדין: "אנו מחזקים את לוחמי צה"ל ומשפחות הלוחמים שנפלו אשר המשיכו את הקרב בג'נין גם במערכה הרעיונית. מאבקם לאורך השנים הוא השראה כיצד להתנהל מול שקרים והכפשות נגד חיילי צה"ל. אנו מקווים שהיועץ המשפטי לממשלה והפרקליטות יעמדו לצד הלוחמים גם כאשר הבמאי השקרן בכרי יעתור לבג"ץ נגד החלטת המחוזי. לצערנו עד היום הוכיח בית המשפט העליון בפסיקותיו שהוא עומד לצידו פעם אחר פעם ועל כן לצערנו עוד מוקדם לברך על המוגמר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]