גנץ בקריאה לרה"מ: להורות על חיסון האסירים המבוגרים בבתי הסוהר - 0404
גנץ בקריאה לרה תומר נויברג, פלאש 90

גנץ בקריאה לרה"מ: להורות על חיסון האסירים המבוגרים בבתי הסוהר

שר הביטחון ושר המשפטים בני גנץ, שיגר היום (שני) מכתב דחוף לראש הממשלה בנימין נתניהו, בו הוא דרש להורות לשר לביטחון הפנים "לקיים את הנחיות הייעוץ המשפטי לממשלה, ולאפשר את חיסונם של האסירים המבוגרים".

במכתבו כתב גנץ: "חמור מאוד שהשר לביטחון פנים בוחר להתעלם מהנחיות משרד הבריאות והיועץ המשפטי לממשלה, תוך פגיעה בבריאות הציבור. חמור אף יותר, כי השר לביטחון פנים מקבל החלטות פוליטיות המבקשות להחליף את בית המשפט שגזר על האסירים עונש, תוך שהוא מוכן לסכן חיי אדם. מדובר לא רק במהלך שאינו חוקי, אלא בהתנהלות שפוגעת במאבק הלאומי בקורונה. לכך מתלווה שימוש בשפה ביריונית, שאינה מכבדת את הממשלה.

פוליטיזציה של המאבק בקורונה עלולה להביא להשלכות חמורות באמון הציבור וביכולתה של הממשלה להילחם בנגיף ולקבל החלטות ענייניות".

כזכור, השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה הנחה את שירות בתי הסוהר כבר ביום חמישי ה-24.12.20, שאך ורק נשות ואנשי הסגל יקבלו חיסון לנגיף הקורונה. עוד הדגיש השר אוחנה, כי אין לחסן מחבלים כלואים ללא אישור ובהתאם להתקדמות החיסונים בציבור הכללי.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]