אושרה תכנית "מבלימה לצמיחה" | רה"מ: "בשורה חשובה לעסקים ולעצמאים" - 0404
אושרה תכנית יונתן סינדל, פלאש 90

אושרה תכנית "מבלימה לצמיחה" | רה"מ: "בשורה חשובה לעסקים ולעצמאים"

הכנסת אישרה בקריאה שניה ושלישית, היום (שני) את תכנית "מבלימה לצמיחה" של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כ"ץ.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "בשורה חשובה לעסקים ולעצמאים! הכנסת אישרה את התכנית של שר האוצר ושלי לסיוע נוסף לעצמאים ולבעלי העסקים בהיקף של למעלה משני מיליארד שקלים. המענקים הללו יסייעו רבות לכל בעל עסק שנפגע בתקופת הקורונה והארכת תקופת החזר הארנונה תקל מיידית על העסקים.

בזכות מיליוני החיסונים שאנחנו מביאים לאזרחי מדינת ישראל, אנחנו מתקרבים בצעדי ענק ליציאה מהקורונה, מה שיאפשר לנו לחזור לחיים ולפתוח את המשק בקרוב״.

שר האוצר ישראל כ"ץ: "אנחנו נמצאים ביישורת האחרונה, ולכן, בנוסף לרשת הביטחון הקיימת, הבאנו סיוע נוסף בהיקף של כ- שני מילארד שקלים לעצמאים ולעסקים כדי שיוכלו לעבור את תקופת הסגר השלישי ולצאת ממנו חזקים יותר.אני מברך על אישור המענקים בכנסת ועל ניטרול השיקולים הפוליטיים למען אזרחי מדינת ישראל".

עיקרי התכנית שאושרה:
1.  רף הזכאות המקל למענקי הסיוע לעסקים בדבר הוצאות קבועות כפי שנקבע לחודשים נוב'-דצמ' 2020, יוארך גם לתקופת הזכאות ינואר-פברואר 2021. כמו כן נקבע כי בסמכות שר האוצר להאריך הרחבה זו לשאר תקופות הזכאות.

2. יינתן מענק סיוע נוסף לעסקים:
א. עסק שמחזור עסקאותיו בשנת 2019 היה מעל 18 אלף ש"ח ואינו עולה על 300 אלף ש"ח ושחלה ירידת מחזור בשיעור של לפחות 25% בין פעילות העסק בתקופה שמחודש מרץ עד דצמבר 2020 לפעילותו בתקופה המקבילה בשנת 2019. גובה המענק יקבע בהתאם לעומק הפגיעה:

– פגיעה של 25%-40% במחזור העסקים- מענק בגובה 3000 ש"ח.
– פגיעה בגובה 40%-60% במחזור העסקים- מענק בגובה 5000 ש"ח.
– פגיעה מעל 60%- מענק בגובה 9000 ש"ח.
* לעוסק פטור תיבחן ירידת המחזורים בשנת 2020 מול שנת 2019, לצורך קביעת הזכאות לסכומי המענק.

ב. עסק שמחזור עסקאותיו בשנת 2019 היה בין 300 אלף ₪ ל-400 מלש"ח, שהיה זכאי לשלושה או יותר מבין מענקי הסיוע להשתתפות בהוצאות שניתנו באמצעות רשות המסים. גובה המענק יעמוד על- 60% מממוצע מענק ההוצאות הקבועות שניתן לעסק עד כה בגין תקופות זכאות בשנת 2020, עד לגובה של 50 אלף ש"ח.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]