בעקבות מותו של אהוביה ז"ל: פריצת דרך בתמיכת הציבור הישראלי בנוער הגבעות - 0404
בעקבות מותו של אהוביה ז נוער הגבעות להכיר מקרוב

בעקבות מותו של אהוביה ז"ל: פריצת דרך בתמיכת הציבור הישראלי בנוער הגבעות

בעקבות האירוע הטרגי בו מצא את מותו אהוביה סנדק ז"ל, כתוצאה מניגוח של רכב משטרתי ברכבו, נראה כי נפתח פתח בציבור הישראלי לחיבור והיכרות עם "נוער הגבעות".

פעילים בגבעות שמפעילים כבר כמה שנים מיזם שנועד לחבר בין פעילי הגבעות לציבור הישראלי, מספרים על עשרות פניות שמתקבלות בשבוע, במטרה לארגן מפגשי היכרות בין קהילות ומוסדות חינוך בציבור הישראלי לבין פעילים מהגבעות.

נוער הגבעות להכיר מקרוב

במסגרת המיזם שמכונה "נוער הגבעות – להכיר מקרוב", פועל דף פייסבוק שנועד להנגיש תמונות וסיפורים מהגבעות לציבור הרחב, ללא מסננים של תקשורת ושמועות. בנוסף לדף הפייסבוק התקיימו מפעם לפעם בעבר, שיחות הסברה והיכרות למוסדות חינוך בציבור הישראלי. הפעילים מספרים כי חלה בשבועיים האחרונים עליה של מאות אחוזים, בפניות ובקשות לשיחות היכרות והסברה מצד נוער הגבעות.

"העברנו בשבועיים האחרונים שיחות למספר גבוה של מוסדות חינוך מכל הגוונים בציבור הישראלי. דתיים, חרדים וגם לא מעט חילונים, שרצו לשמוע מכלי ראשון ולהכיר באמת את נוער הגבעות. אנחנו מקבלים כמות מטורפת של פניות מאנשים שרוצים להגיע ולהכיר באמת מי אנחנו. דרך הדמות של אהוביה ז"ל, אנשים נחשפו לעשיה ולמסירות של נוער הגבעות וזה עורר וחיבר אותם לנושא של ישוב הארץ אצלינו. אנשים פתאום מתחילים לחשוב, 'אולי מה שחשבנו עד היום על נוער הגבעות לא נכון', ורוצים להגיע ולהכיר את הנושא מחדש", מספר ירד.

"אנחנו מזמינים את כולם לבוא להיפגש ולשוחח איתנו, לא חייבים להסכים איתנו, אבל לפחות תכירו אותנו באמת, ללא מסננים. אנחנו מבטיחים לענות על כל השאלות, גם על אלו היותר מאתגרות", הוסיף.

את השיחות וההרצאות ניתן לתאם בפניה לדף הפייסבוק של היוזמה, בשם "נוער הגבעות להכיר מקרוב".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]