רה"מ עם הגעת החיסונים: "יהיה לנו חג פסח שמח באמת" | צפו - 0404
רה לע"מ

רה"מ עם הגעת החיסונים: "יהיה לנו חג פסח שמח באמת" | צפו

חיסונים נוספים הגיעו לארצנו: 700 אלף מנות חיסון לנגיף הקורונה של חברת התרופות "פייזר" נחתו לפני זמן קצר (ראשון) בנמל התעופה בן גוריון. ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר הצהרה מיוחדת בעניין.

בפתח דבריו אמר רה"מ: "יום ענק למדינת ישראל עם משלוח ענק על מטוס שמגיע במסגרת מבצע חוזרים לחיים, מטוס מלא זריקות עידוד. סיכמתי עם ידידי מנכ"ל פייזר אלברט בורלה שנביא משלוחים אחד אחרי השני ואנחנו נשלים את חיסונה של האוכלוסייה המבוגרת מעל גיל 16 בישראל במהלך חודש מרץ.

היום אנחנו עם למעלה מ-72 אחוז מבני 60 ומעלה שחוסנו, ביום ראשון הבא יגיע משלוח ענק נוסף ונתחיל בחיסונם של בני 50 עד שישים וככה נתקדם. סיכמנו שר הבריאות ואני שנתחיל לעלות כבר היום לקצב של 160 אלף חיסונים ביום, שיא עולמי, הפכנו את ישראל למודל הצלחה עולמי.

בימים הקרובים נסתער על הכלכלה כמו על החיסונים ונוציא את ישראל גם מכלכלת הקורונה, נהיה המדינה הראשונה בעולם שיוצאת מזה ונחזור חזרה לחיים, יהיה לנו פסח שמח באמת".

במקביל התקיים תדרוך של פרויקטור הקורונה פרופ' נחמן אש, במהלכו הוא אמר כי "היעד הוא להגיע ל-200,000 מתחסנים מדי יום כדי להיות מסוגלים לחסן את מי שצריך לקבל את המנה השנייה ובמקביל לתת לקבוצות נוספות את המנה הראשונה.

בהמשך השבוע נחסן את המורים ובהמשך נתעדף עוד קבוצות גיל: בני 55 או בני 50 ומעלה, בהתאם למספרי החיסונים והיכולות שלנו".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]