במפלגות החרדיות זועמים על החלטת בג"ץ לאפשר הכנסת חמץ בפסח לבתי החולים: "כפייה חילונית מוצהרת במרחב הציבורי" - 0404
במפלגות החרדיות זועמים על החלטת בג שלמה מור, 0404

במפלגות החרדיות זועמים על החלטת בג"ץ לאפשר הכנסת חמץ בפסח לבתי החולים: "כפייה חילונית מוצהרת במרחב הציבורי"

במפלגות החרדיות זעמו היום (ראשון) על החלטת בית המשפט העליון לאפשר הכנסת חמץ לבתי החולים בפסח ולפגוע בציבור שומרי הכשרות.

יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי: "לא יעלה על הדעת כי במדינה יהודית, בתי חולים יחוייבו להכניס לתחומם חמץ בפסח, מיד לאחר הבחירות תדרוש סיעת ש"ס בכנסת את קידום הצעת חוק זכויות החולה, כפי שהוריתי לח"כ משה ארבל להגיש בכנסת ה-23, אשר מבקשת לשמור על הסטטוס קוו ולהסמיך את מנהלי בתי החולים בנושא זה".

השר יעקב ליצמן: "ההחלטה לחייב הכנסת חמץ לבי"ח בחג הפסח – מקוממת ומתריסה. זוהי כפייה חילונית מוצהרת במרחב הציבורי. נמשיך לפעול בכל דרך למניעת פגיעה כה אנושה במסורת ישראל".

הרב יעקב אביטן, השר לשירותי דת: "מדובר בהחלטה שערורייתית הפוגעת אנושות בציבור הישראלי שרובו ככולו נזהר מחמץ בפסח, ודורסת ברגל גסה את הסטטוס קוו הקיים.

בג"צ באופן שרירותי החליט לדחות את בקשת הרבנות הראשית לישראל לקיום דיון נוסף בסוגיה משמעותית זו, בקשה אליה הצטרף אף היועץ המשפטי לממשלה עו"ד אביחי מנדנבליט.

משמעות ההחלטה היא הכשלה חמורה של רבבות עמך בית ישראל. המקפידים הקפדה יתירה על אי אכילת חמץ בפסח, וכעת אין דרך להבטיח שמאושפזים אלו יאכלו כשר בפסח. באופן הזה בג״צ פורם את החוטים האחרונים בזהות היהודית ובאחדות העם. אני קורא לבג"צ להתעשת ולכבד את רצון הרוב בישראל ולקיים דיון נוסף בסוגיה. לא יתכן שבמדינת היהודים לא יתאפשר לציבור לשמור על אי אכילת חמץ בפסח".

ח"כ משה גפני מיהדות התורה: "שופטי בג"צ החצופים מנצלים את התקופה שבין כנסת אחת לשניה ולא מתחשבים ביהודים שומרי כשרות. נדרוש בכל תוקף את פסקת ההתגברות כדי לעצור ולעשות סדר בכח הלא מוגבל שלהם".

ח"כ אוריאל בוסו מש"ס: "בג"ץ ממשיך לחרב את עקרונות המדינה היהודית ולהשליט עליה עקרונות מעוותים בצורה לא דמוקרטית ובחוסר סמכות. יש לעשות סוף להליך הזה שיושבים שופטים ומקבלים החלטות לפי רחשי ליבם בעוד נבחרי הציבור וחברי הכנסת עמלים בוועדות יום וליל בכדי להגיע למתווים מסודרים בנושא הזה מבלי שאף צד יפגע, לא יתכן שזה מגיע לערכים ויהדות היד קלה על ההדק, הכנסת תפקידה לקבוע את הכללים בסוגיה הזאת ולא שופטי בג"צ".

ח"כ יעקב אשר מיהדות התורה: "בג"ץ החמץ הוא עוד דוגמה לניתוק ולאטימות של השופטים שבשם הליברליזם כופים את דעתם על הרוב המסורתי במדינת ישראל. אני בטוח שמהבחירות האלו, שיתקיימו חמישה ימים לפני חג הפסח, נצא גדולים ומחוזקים ונסגור בחקיקה את הפירצה שמאפשרת לבג"ץ להשליט את מרותו על העם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]