עורך דינו של השוטר שנעצר בחשד לשיבוש חקירת מותו של אהוביה סנדק: המעצר - בגלל ההפגנה מול בית ראש מח"ש - 0404
עורך דינו של השוטר שנעצר בחשד לשיבוש חקירת מותו של אהוביה סנדק: המעצר – בגלל ההפגנה מול בית ראש מח יונתן זינדל, פלאש 90

עורך דינו של השוטר שנעצר בחשד לשיבוש חקירת מותו של אהוביה סנדק: המעצר – בגלל ההפגנה מול בית ראש מח"ש

בין עשרות ההפגנות שהתקיימו אמש במחאה על מותו של הנער אהוביה סנדק ז"ל, התקיימה גם הפגנה מול ביתה של יו"ר מח"ש, קרן בר מנחם, במחאה על טיוח החקירה ובקריאה לעצור את השוטרים המעורבים.

עורך דינו של השוטר שנעצר אמש על ידי מח"ש בחשד לשיבוש החקירה, קשר בין ההפגנה לבין המעצר: "הדבר התמוהה יותר מכל הוא שזמן קצר לאחר ההפגנה בנתניה ששם מחו כ-150 בני אדם מול ביתה של ראש מח"ש, קרן בר מנחם, וקראו לה להתפטר מתפקידה נעצר מרשי".

מנגד, עורכי דינם של משפחת סנדק מארגון חוננו סברו כי המעצר היה מעט מידי ומאוחר מידי ונתן חלון זמן ארון מאד בו יכלו השוטרים המעורבים לתאם גירסאות.

חוננו: "צריך לזכור, שהשוטרים כתבו את דוחות הפעולה רק 5 שעות לאחר האירוע, ונחקרו 3 ימים לאחר האירוע, זה זמן ממושך שנעשו בו דברים. בנוסף, ישנם סימני שאלה נוספים במספר נושאים סביב החקירה, שהצבענו עליהם כבעייתיים. ראינו שגם גורמים במח"ש הצביעו על הדברים כבעייתים ומעוררי שאלות.

אנו ציפייה שכלל השוטרים יחקרו על כלל התלונות. עד כה אנו מאוכזבים מאד מאופן החקירה, ומהדברים שפורסמו מתוך גורמים במח"ש, החקירה פה חייבת להתנהל אחרת ולשנות מגמה, מדינת ישראל חייבת לחקור ולתת תשובות כיצד שוטרים ממשטרת ישראל גדעו את חייו של נער צעיר.

עד כה חקירת השוטרים היתה רפה, ולא מקצועית – נקווה שמעצר השוטר הוא לא מס שפתיים לציבור שדורש תשובות, אלא תחילתה של שינוי מגמה אמיתי במח"ש".

מארגון בצלמו שארגן את ההפגנה אמש מול ביתה של בן מנחם קראו לעצור גם אותה בגין שיבוש החקירה: "מעצר השוטר בגין שיבוש הוא טעות קשה. השוטר צריך להיעצר בגין הריגה. את קרן בן מנחם ראשת מחש צריך לעצור בגין שיבוש החקירה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]