חוננו: "נער צעיר נהרג בידי שוטרים, נקווה שמעצר השוטר הוא לא מס שפתיים לציבור" - 0404
חוננו: ארגון "חוננו"

חוננו: "נער צעיר נהרג בידי שוטרים, נקווה שמעצר השוטר הוא לא מס שפתיים לציבור"

בארגון חוננו מתייחסים היום (ראשון) למעצרו של השוטר החשוד במעורבות בגרימת מותו של הנער אהוביה סנדק ז"ל ובשיבוש ראיות. עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו, המייצג את משפחתו של הנער אהוביה סנדק ז"ל כנפגעי עבירה, הגיש בימים האחרונים מספר תלונות בגין שיבוש הליכי חקירה, כנגד השוטרים המעורבים באירוע וטען כי בידי מח"ש ראיות ברורות לשיבוש הליכי חקירה מצד השוטרים.

חוננו: "נער צעיר נהרג בידי שוטרים, והחקירה חייבת להיות יסודית ומעמיקה על כל ההבטים העולים מחומר הראיות, לרבות שיבוש הליכי חקירה בידי השוטרים המעורבים.

צריך לזכור, שהשוטרים כתבו את דוחות הפעולה רק 5 שעות לאחר האירוע, ונחקרו 3 ימים לאחר האירוע, זה זמן ממושך שנעשו בו דברים. בנוסף, ישנם סימני שאלה נוספים במספר נושאים סביב החקירה, שהצבענו עליהם כבעייתיים. ראינו שגם גורמים במח"ש הצביעו על הדברים כבעייתים ומעוררי שאלות.

אנו ציפייה שכלל השוטרים יחקרו על כלל התלונות. עד כה אנו מאוכזבים מאד מאופן החקירה, ומהדברים שפורסמו מתוך גורמים במח"ש, החקירה פה חייבת להתנהל אחרת ולשנות מגמה, מדינת ישראל חייבת לחקור ולתת תשובות כיצד שוטרים ממשטרת ישראל גדעו את חייו של נער צעיר.

עד כה חקירת השוטרים היתה רפה, ולא מקצועית – נקווה שמעצר השוטר הוא לא מס שפתיים לציבור שדורש תשובות, אלא תחילתה של שינוי מגמה אמיתי במח"ש".

גם חבר הכנסת בצאלאל סמוטריץ' תקף את התנהלות מח"ש והמשטרה. לדבריו: "מהיום שבו אהוביה ז"ל נהרג אנחנו מתריעים מפני שיבוש חקירה. כל מה שנעשה עד היום במשטרה ובמח"ש זה שיבוש חקירה אחד גדול. עכשיו, אחרי שהסוסים ברחו מהאורווה נזכרו במח"ש לנסות לסגור את השער".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]