שר האוצר: "המונופולים בתחומי הגז והכימיקלים יתחילו לשלם את המס שהם חייבים" - 0404
שר האוצר: אולייביה פיטוסי, פלאש 90

שר האוצר: "המונופולים בתחומי הגז והכימיקלים יתחילו לשלם את המס שהם חייבים"

שר האוצר ישראל כ"ץ הודיע הערב (מוצ"ש) על חוק שהוציא לדרך, הקובע כי המונופולים ששולטים במשאבי הטבע של ישראל בתחומי הגז, הכימיקלים ותחומים נוספים, יתחילו לראשונה לשלם באופן מיידי את המס שהם חייבים לפי החוק.

השר כ"ץ כתב בפוסט שפרסם בפייסבוק: "את המס הם חייבים בגין הרווחים שלהם מהשימוש באוצרות הטבע של כולנו, לטובת "קרן העושר", שהוקמה בדיוק למטרה זו. הקרן תקצה כספים לטובת מטרות חברתיות, כלכליות וחינוכיות כפי שנקבע בחוק.

בשונה מהמצב עד כה: נמנעת גביית המס באמצעות דחיות, וערעורים והעדר אמצעי אכיפה – מטרת החוק היא להסדיר את כל הנדרש, ולהעמיד את הכלים והמנגנונים שיבטיחו שהחברות החזקות ישלמו את המס בגין הרווחים שלהן, ובכך לאפשר הפעלה מהירה של הקרן, תוך גביית הסכומים המתבקשים והקצאה שלהם כך שכל הציבור יוכל להנות מפירות משאבי הטבע.

תחרות וכלכלה חופשית מול המונופולים החזקים, יחד עם חמלה ורגישות חברתית מול הנזקקים לסיוע, זו המדיניות הנכונה בה אני דוגל ואותה אמשיך לבצע, וזאת עד חזרת הכלכלה הישראלית לפעילות מלאה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]