רמ"ט אכ"א: צה"ל הכפיל את מספר המלגות בתוכנית "ממדים ללימודים" - 0404
רמ דובר צה"ל

רמ"ט אכ"א: צה"ל הכפיל את מספר המלגות בתוכנית "ממדים ללימודים"

רמ"ט אכ"א, תא"ל מישל ינקו, פרסם הערב (חמישי) את התוכנית "ממדים ללימודים" ובה נמסר: "מתוך הערכה רבה לשירות בצה"ל והשירות הקרבי בפרט, הכפלנו השנה את היקף המשתתפים בתוכנית "ממדים ללימודים" והיא מהווה שנת שיא בהיקף מקבלי המלגות (כ-14,000). מדובר בצעד המבטא את ההוקרה וההערכה כלפי הלוחמים בצה"ל על תרומתם המשמעותית.

התוכנית פועלת בשותפות עם האגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון וממומנת באמצעות תורמי "יחד למען החייל" וידידי צה"ל בארה"ב- FIDF, ובשנה האחרונה הצטרפה קרן אדמונד דה רוטשילד בתרומתה הנדיבה כשותפה במימוש התוכנית. לוחמי צה"ל בסדיר ובמילואים מהווים דוגמה אישית לרוח ההתנדבות וההובלה. בעת הזו, כאשר העולם כולו ומדינת ישראל נמצאים במשבר, עלינו לעזור ככל יכולתנו. ניתוח האתגרים הלאומיים והחברתיים הוביל להחלטה כי בעת הזו ועד לחלוף המצב, זכאי המלגה יבצעו במסגרת התוכנית התנדבות בקהילה, או לחילופין ימי מילואים.

במסגרת כך, יידרש כל מלגאי בביצוע 60 שעות התנדבות בשנה, או לחילופין לממש 5 ימי מילואים פעילים בשנה. כלומר, במהלך שלוש שנות הלימודים 180 שעות התנדבות או 15 ימי מילואים. חשוב להדגיש כי הזכויות האקדמיות וזכויות נוספות שמגיעות לכם, בגין שעות התנדבות או מילואים אלו, כולל תגמולי המילואים הכספיים, יעמדו לזכותכם בנוסף לספירתם לצורך המלגה. ההחלטה תכנס לתוקפה החל משנת הלימודים תשפ״ב והיא לא תחול על סטודנטים שהחלו את לימודיהם לפני שנת תשפ"ב.

בימים אלו אנו בונים את מנגנון ההפעלה, תוך שימת דגש על כך שהעדפותיכם בבחירת ההתנדבות יבואו לידי ביטוי, ומתוך החלטה כי שירות מילואים פעיל על פי הקריטריונים שנקבעו יהווה תחליף לשעות ההתנדבות. אנו יודעים כי עבורכם-ההתנדבות אינה נטל. הוכחתם זאת בשירותכם הצבאי המאתגר ואנו סמוכים ובטוחים כי תמשיכו לעשות כך גם בחייכם האזרחיים. אתם, החיילים המשוחררים, יקרים לנו מאד וראויים לכל הערכה, ולכן הרחבנו את התוכנית ונמשיך לפעול על מנת לוודא כי התוכנית בעלת החשיבות הלאומית תמשיך להתקיים ולהתעצם בשנים הקרובות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]