המאבק בקורונה | הסגר השלישי נכנס לתוקף - יימשך שבועיים | כל הפרטים - 0404
המאבק בקורונה | הסגר השלישי נכנס לתוקף – יימשך שבועיים | כל הפרטים הילאיל מאייר, פלאש 90

המאבק בקורונה | הסגר השלישי נכנס לתוקף – יימשך שבועיים | כל הפרטים

במסגרת המאבק בנגיף הקורונה הקטלני, הסגר המהודק בארצנו נכנס בחצות לתוקפו והוא יימשך שבועיים, עם אופציה להארכה, בהתאם לנתוני התחלואה. מוקדם יותר, אישרה וועדת החוקה של הכנסת את תקנות הסגר.

לפי התקנות שאישרה הוועדה: 1. צמצום ההתקהלויות לעד 5 אנשים בשטח סגור ועד 10 אנשים בשטח פתוח (תוך החרגה של חתונה, ברית והלוויה, שישארו לפי הקיים היום – 10 בשטח סגור ו-20 בשטח פתוח).

2. צמצום ההיתר לצאת לצורך טיסה מחוץ לישראל למי שרכש כרטיס טיסה החל מכניסת התקנות לתוקף, למעט למטרות המפורטות בתקנות או באישור מנכ"ל משרד התחבורה.

3. צמצום פעילות ספורט מקצועי, כך שלא ניתן יהיה להפעיל מקום אימון לצורך קיום משחקים של הליגות העליונות בענפי הכדור, אלא לצורך אימון בלבד.

4. ביטול ההיתר ליציאה לצורך פעילות להפגת בדידות עבור אזרחים ותיקים (שאינה טיפול סוציאלי חיוני).

5. תפילה במבנה תהיה מותרת עד 5 אנשים במקום 10 והפעלת מקום הפתוח לציבור לתפילות תהיה לפי מגבלת ההתקהלות המצומצמת שאושרה.

6. פתיחה של מתקן אירוח כגון מלון כחלופת מגורים תהיה אפשרית, אך הובהר שאין אפשרות שיפעל למטרות נופש או בילוי.

חינוך: 1. איסור על פתיחת מוסד חינוך ללומדים ולעובדים בו, למעט חינוך מיוחד והחריגים שנקבעו בסעיף 10(ג) לחוק.

2. תתאפשר פעילות פנימיה במסלול הסגור ל- 30 יום לפחות, וללא אפשרות לקליטה חזרה לפנימייה לתלמיד שיצא ממנה.

מקומות עבודה: 1. לא תותר כניסת עובדים למקום העבודה, למעט מקומות שהוחרגו ובכלל זה מקומות עבודה המספקים שירותים חיוניים, מפעלים למתן שירותים קיומיים, ומקומות עבודה שעוסקים בעבודות בינוי או תשתית.

2. כל מעסיק רשאי לאפשר שהייה של עובד במקום עבודה אם שהייתו נדרשת לשם תחזוקת המקום או לצורך המשך הפעילות התפקודית של מקום העבודה, ובכלל זה תיקון ליקויים, שמירה, משלוחים, תשלומי שכר ועוד. בנוסף נקבעו הוראות ספציפיות לעניין מפעלים בעלי היתר מיוחד להעסקת עובד בשעות המנוחה, תעשייה ביטחונית ומפעלים תומכי ביטחון, משרדי ממשלה, רשויות מקומיות, מועצות דתיות ומוסדות להשכלה גבוהה.

תחבורה: צמצום התפוסה בתחבורה הציבורית ל- 50% (הבהרה: מדובר בצמצום בתוך האוטובוסים לעד 50% מהתפוסה).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]