השר אוחנה: "לא מתאר תרחיש שהאישור לחקירה החשובה בתולדות המדינה יהיה בעל פה - צריך להיות בכתב ומנומק" | צפו - 0404

השר אוחנה: "לא מתאר תרחיש שהאישור לחקירה החשובה בתולדות המדינה יהיה בעל פה – צריך להיות בכתב ומנומק" | צפו

השר אמיר אוחנה התארח הערב (רביעי) בתוכנית "הסיפור המרכזי" והתייחס להוראת בית המשפט ליועמ"ש מנדלבליט שלא להתחמק ולהגיש מיד את המסמכים המורים על אישורו לפתוח בחקירה נגד ראש הממשלה.

השר אוחנה: "אני רוצה לנסות להסביר עד כמה האירוע הזה הוא דרמטי. החוק דורש אישור יועמ"ש לפתיחה בחקירה נגד ראש הממשלה. אני לא מתאר לעצמי תרחיש שהחקירה החשובה ביותר בתולדות מדינת ישראל, האישור לה ינתן בשיחת טלפון בעל פה או באיזה פגישה בעל פה. הוא צריך להיות בכתב, הוא צריך להיות מנומק, כדי שביום מן הימים יהיה אפשר לבחון את סבירות החלטתו ואת המניעים שעמדו מאחוריה. זה כנראה לא קרה כי אחרת היועץ היה מיד מנפק את האישור שלו בכתב מראה את התאריך, שזה היה לפני פתיחת החקירה ולא אחרי".

השר אוחנה התייחס גם למערכת הבחירות שהחלה: "לו נהיה במצב שכדי להקים ממשלה לאומית ימנית בנט יצטרך להיכנס – נקים ממשלה לאומית בראשות נתניהו. אין סבירות שמישהו יעמוד בראשות המדינה חוץ מנתניהו. המפלגה שתהיה שנייה אחרי הליכוד תקבל אולי חצי מהמדנטים של הליכוד".

על הפשיעה בחברה הערבית אמר השר אוחנה כי "מהרגע שנכנסתי לתפקידי שמתי את תפיסת האמל"ח במגזר הערבי בראש בדרי העדיפויות. המשטרה בצפון נותנת מכה אחר מכה לארגוני הפשיעה, אני מבטיח – המשטרה לא תורתע, להיפך יהיו מכות חזקות מאוד על הפשיעה בחברה הערבית אני רואה את זה כאחד הדברים החשובים ביותר בכהונה שלי".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]