סמוטריץ' הכריז על הקמת מפלגת "הציונות הדתית": "פותחים את השורות לכל מי שמבקש מפלגה דתית ולאומית" - 0404
סמוטריץ' הכריז על הקמת מפלגת

סמוטריץ' הכריז על הקמת מפלגת "הציונות הדתית": "פותחים את השורות לכל מי שמבקש מפלגה דתית ולאומית"

ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ הצהיר הערב (רביעי) על הקמת מפלגת "הציונות הדתית" בראשותו ופתיחת השורות. 

סביב הערכים האלה והחתירה למימושם במדינת ישראל יכולים וצריכים להתגבש חלקים הולכים וגדלים בחברה הישראלית. זו אינה מגזריות מצמצמת וסוציולוגית אלא כזו שמציבה דגלים כלליים, בונה זהות, גאוות יחידה, אחריות ומחויבות, ומובילה את מדינת ישראל כבר עשרות שנים בתחומים רבים.

נועדנו לשרת דרך. וכדי שהמפלגה הזו תהיה נאמנת לאורך זמן לדרכה ולא לעומדים בראשה באופן זמני היא חייבת להיות שייכת לציבור שנושא את הערכים האלה. ציבוריות עוברת תהליכים ומשתנה אבל לא מחליפה את ערכיה כמו גרביים.

אני לא כוכב. אני חלק מתנועה. הקרדיט היחיד שלי הוא הנאמנות לערכים והאחריות שגיליתי לכל אורך השנתיים האחרונות לאחדות המחנה. ויתרתי שוב ושוב על מקומי ותפקידי, השתדלתי להיות לויאלי, לפרגן ולהביט בעין טובה על חבריי גם בתקופות קשות כשהיו מי מהם שנטשו, הפנו עורף ואז ביקשו לחזור. ככה אני מתכוון גם להמשיך בעזרת השם.

אנו פותחים את השורות לכל מי שמבקש מפלגה דתית ולאומית. מפלגה שתישא את הערכים שלנו בגאווה ובשמחה. אל שורותינו אנו קוראים את כל שמאס בפירוד, את כל מי שמעוניין ללכת יחד בדרך גדולה של אחדות אמיתית כנה ואמיצה. אנו מזמינים אל שורותינו את כל מי שמעוניין בכך, גם אם על הדרך אל אותן המטרות נחלוק ונתווכח נעשה זאת יחד, מתוך חברות ושותפות אמת.

לא נשווק לכם כוכבים ולא נצטרף לשיח האישים. לא בהתחייבויות ולא בחרמות חלילה. נניח בפניכם מחויבות ערכית ותכניות עבודה. לא נטשטש חלילה את ההבדלים, נדון, נתווכח נלבן, מתוך כבוד אהבה ושלום.

אני קורא לשותפיי בהווה ובעבר. אנשים אחים אנחנו. בואו נשים את ה'אני' בצד ונתאחד סביב דרך, ערכים ודגלים. שבענו פיצולים, תתי מפלגות וחיבורים מאולצים. שבענו הרפתקאות, אספירציות פוליטיות וזריקת מנדטים. שנתיים אין בישראל ממשלת ימין בשל כך. בואו נגלה אחריות, נשלב ידיים ונהיה ראויים לאמון הציבור.

אז אם אתם חרדים ומאסתם בעסקנות קטנה זה הבית שלכם. אם אתם דתיים ומאסתם בזגזגנות וסיסמאות מלוטשות זו המפלגה שלכם. אם אתם מסורתיים ומאסתם בתככנות, דילים, שטיקים וטריקים, זו הדרך שלכם. אם אתם חילוניים, אך די לכם בפולחני אישיות זהו מקומכם".

יש לציין כי המו"מ מול מפלגת ימינה לא הסתיים ועוד ייתכן שח"כ סמוטריץ' יחבור אליה בסופו של דבר, אך מדובר בצעד משמעותי בדרך לריצה נפרדת של האיחוד הלאומי. אם אכן ירוץ בנפרד, אל סמוטריץ' והאיחוד הלאומי צפויות להצטרף גם מפלגת עוצמה יהודית ומפלגת נעם.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]