פרקליטי רה״מ לביהמ״ש: ״מבקשים שהדיון הקרוב יתמקד בבקשה לביטול מוחלט של כתב האישום האבסורדי״ - 0404
פרקליטי רה״מ לביהמ״ש: ״מבקשים שהדיון הקרוב יתמקד בבקשה לביטול מוחלט של כתב האישום האבסורדי״ יונתן סינדל, פלאש 90

פרקליטי רה״מ לביהמ״ש: ״מבקשים שהדיון הקרוב יתמקד בבקשה לביטול מוחלט של כתב האישום האבסורדי״

פרקליטי ראש הממשלה ביקשו היום (רביעי) מבית המשפט שהדיון הקרוב יתמקד בבקשתם לביטול מוחלט של כתב האישום האבסורדי נגד ראש הממשלה, זאת לאור הכשלים החמורים שהתגלו לאחרונה בעבודת הפרקליטות מהיום הראשון של החקירות.

כדי להבין את גודל האבסורד של כתב האישום, די להתייחס לטענת הפרקליטות על מעורבות חריגה של ראש הממשלה ביחס לפניות תקשורתיות ל״וואלה״. היא אכן הייתה ״חריגה״ – כלפי מטה.

מתוך 10,000 כתבות ב-4 השנים על ראש הממשלה נתניהו ב״וואלה״, רובן שליליות, הפרקליטות ציינה שרה״מ פנה ישירות למו״ל ״וואלה״ בסך הכל 10 פעמים. כלומר: 1 מתוך 1,000 כתבות, פנייה אחת בחצי שנה.

יתר 140 הפניות שהפרקליטות מציינת – לכשעצמו מספר זעום ביחס לכל פוליטיקאי אחר – הן פעולות דוברות שגרתיות כמו דיברור ביקורו של ראש הממשלה ביפן או נאומו נגד איראן בקונגרס האמריקני – פעולות אותן מגדירה הפרקליטות בתקדים אבסורדי עולמי כ״עבירה פלילית״.

מפרקליטי רה״מ נמסר: ״מעניין כמה פעמים פנו בפרקליטות למו״לים, עורכים וכתבים ב-4 השנים האחרונות… ברור לכל שאם היה מדובר בכל אזרח אחר חוץ מראש הממשלה נתניהו, ראש ממשלה חזק מהימין, כתב האישום המופרך הזה כלל לא היה מוגש״.

בבקשת הפרקליטים נכתב בין היתר:

1 – בניגוד לחוק יסוד הממשלה, היועמ״ש לא אישר פתיחת חקירה נגד ראש הממשלה. זהו פגם דרמטי שדי בו כדי לבטל מייד את כתב האישום המחורר.

2 – הפרקליטות הפרה את הוראות בית המשפט להפריד בין הפניות של ראש הממשלה נתניהו לבין הפניות של יתר המבקשים. במקום זאת הפרקליטות טענה ל״מעורבות״ של ראש הממשלה בפניות, שכאמור גם מספרן זעום, ללא שום הסבר על איזו ״מעורבות״ מדובר.

3 – חסרים פרטים מהותיים ועובדות שהפרקליטות מנסה להסתיר במכוון.

4 – מדיון לדיון כתב האישום המופרך הולך ומתרוקן, ומיום ליום ברור לכולם שכתב אישום פגום ותפור זה לא היה צריך להיות מוגש מלכתחילה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]