דרישה ממח"ש: פתחו בחקירת מעצר אלים של ילד בן 10 במהלך הפגנה | צפו ברגעי המעצר - 0404
צילום: חיים שהם

דרישה ממח"ש: פתחו בחקירת מעצר אלים של ילד בן 10 במהלך הפגנה | צפו ברגעי המעצר

תלונה הוגשה הערב (שלישי) למחלקה לחקירות שוטרים בגין אלימות ועיכוב ילד בן 10 בצומת שילה תוך שימוש באלימות במהלך מחאות על מותו של הנער אהוביה סנדק ז"ל, שנהרג בתום מרדף משטרתי של שוטרי ימ"ר ש"י.

בתלונה אותה הגיש שי גליק, מנכ"ל ארגון בצלמו, נכתב, כי "היום פורסם תיעוד קשה מצומת שילה בו נראה שוטר מג"ב מניף באלימות ילד בן 10 מתחת לגיל האחריות הפלילית ומכניס אותו לניידת חרף צעקות מצד עוברים ושבים. 

אין לשוטר כל סמכות לעכב ילד בגיל זה ובוודאי שלא להרימו באלימות ולהכניסו לניידת. נראה כי אין צורך להכביר במילים אודות הפגיעה והטראומה שחווה הילד במהלך האירוע. בשל האמור נבקשכם לפתוח לאלתר בחקירת המקרה ולהורות על פתיחה בחקירה השוטר המעורב וכן, לחידוד ההנחיות".

מהמשטרה נמסר: ״מדובר בתיעוד חלקי במיוחד של המקרה שאינו מתאר את ההתרחשות במלואה. אמש כוח משטרה שפעל בצומת שילה, הבחין בקטין שמתפרץ לכביש הראשי תוך שהוא מסכן את עצמו והשוטרים ביקשו ממנו מספר פעמים לפנות את הכביש.

הקטין לא נענה לבקשותיהם, החל להתפרע וניסה להשליך בקבוק לעבר רכב שעבר בכביש, וכתוצאה מכך הנהג סטה מנתיב הנסיעה באופן פתאומי ולמרבה המזל לא נגרם נזק ולא היו נפגעים.

לאחר שלא נענה לקריאות השוטרים לחדול ממעשיו, ואף קילל אותם וסירב לשתף פעולה ובעקבות הסכנה בהתנהלות הקטין שהתפרע במקום, נאלצו הכוחות לפנותו מהצומת בכוח במטרה למנוע פגיעה בנפש, והוא הועבר בתוך זמן קצר בהסכמתו להשגחת מכריו המבוגרים שהיו באזור״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]