מחבל חמוש ניסה לתקוף את כוחותינו בצומת גוש עציון ונורה במקום | צפו - 0404
צילום: "הצלה ללא גבולות"

מחבל חמוש ניסה לתקוף את כוחותינו בצומת גוש עציון ונורה במקום | צפו

מחבל מצויד בסכין ניסה לתקוף חיילים סמוך לצומת גוש עציון לפני זמן קצר (שלישי) ונורה במקום. מחבל נוסף שהגיע איתו לזירה נמלט ממנה עם התרחשות האירוע.

ממוקד עדכוני יו"ש נמסר: "לפני זמן קצר סוכל כנראה פיגוע דקירה מול תחנת הדלק בגוש עציון ליד היקב, מחבל שהתקרב לעמדה שבידו סכין סירב לעצור, כוחותינו פתחו בנוהל מעצר החשוד, המחבל נוטרל".

מארגון "הצלה ללא גבולות יו"ש" נמסר: "בין צומת הגוש ליקב נוטרל בירי מחבל עם חפץ חד, שהתכוון לבצע פיגוע, ככל הנראה החשוד הרוג. נמסר שמדובר בשני מחבלים אחד חוסל והשני נמלט אין נפגעים לכוחותינו כוחות במצוד אחר השני".

דובר צה"ל מסר: "סוכל ניסיון פיגוע דקירה בצומת הגוש: בהמשך לדיווח הראשוני, רכז ביטחון ששהה סמוך לצומת הגוש שבמרחב החטיבה המרחבית "עציון" זיהה חשוד מתקרב לעבר הצומת. בעקבות החשד רכז הביטחון ולוחם צה"ל ששהה בנקודה ביצעו נוהל מעצר חשוד שכלל ירי לאוויר, במהלכו החשוד השליך סכין לעבר רכז הביטחון שהגיב בירי וניטרל את המחבל".

"הצלה ללא גבולות"

ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן התייחס לאירוע: "ניסיון הפיגוע הסתיים כמו שצריך להסתיים כל ניסיון פגיעה חבלנית במדינת ישראל, ללא נפגעים וכשהמחבל מחוסל. אנחנו מברכים את את התושב הגיבור שזיהה סכנה ופעל במהירות, נחישות ודיוק והביא לתוצאה נדרשת.

לאויבנו נאמר שהם ממש לא מפחידים אותנו ובוודאי לא יגרמו לנו להיחלש במשימת ההתיישבות. ההפך הוא הנכון: אנחנו כאן לנצח, נבנה את גוש עציון, נרחיב ונפתח את המקום המדהים הזה, יחד עם כלל יהודה ושומרון. זוהי נחלת אבותינו ואנחנו מקווים שבמהרה גם תהיה חלק ריבוני ממדינת ישראל".

דוברות

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]